مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، گفت: سیاست ایران نسبت به ایالات متحده آمریکا کاملا روشن است. تا وقتی آمریکا با تحریم درپی صدمه به ایران است رابطه ای در کار نیست.

علی اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، به خبرنگاران گفت که تا آنجا که به سیاست خارجی جمهوری اسلامی مربوط است، سیاست تصمیم گیری در مورد روابط با واشنگتن در اختیار رهبر معظم انقلاب اسلامی، است.

ولایتی با بیان این مطلب افزود: تا زمانی که آمریکایی ها روش های رفتاری خود با جمهوری اسلامی ایران را تغییر نداده اند، موضع جمهوری اسلامی ایران نیز بدون تغییر باقی خواهد ماند.

مشاور بین الملل مقام معظم رهبری تصریح کرد: در شرایط زمانی که آمریکایی ها با خصومت رفتار کرده و در کنار تحریم قطعات صنعتی مختلف و ملزومات، از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به اقتصاد ایران و نیز وضعیت سیاسی و بین المللی، دریغ نمی کنند، روابط میان جمهوری اسلامی با ایالات متحده، بهبود نمی یابد.

وی در زمینه توسعه اقتصادی، گفت: استراتژی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه اقتصادی با توجه به خطوط طراحی شده توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام و با تایید مقام معظم رهبری اتخاذ شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات