محسن رضایی با تاکید بر لزوم حل مشکل تورم و بیکاری گفت: با برطرف کردن مشکل تورم و بیکاری، عزت را به جوانان ایران باز خواهم گرداند.

  این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اولین برنامه رسمی تبلیغاتی خود که عصر امروز (جمعه) در پارک لاله برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) و آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: آزادی خرمشهر تبدیل به آزادی ایران و تبدیل به بازگشت اعتماد به نفس به ایران شده است.

وی با بیان اینکه" سیاست و دولت من، سیاست و دولت علوی خواهد بود" ، افزود: من در مقابل ظالمان می ایستم و حق ملت ایران را از آنها می ستانم. من دست و بازوی هر انسان ایرانی و هر انسان مسلمان را می بوسم و در مقابل گرفتن حق ایران در مقابل دشمنان کوتاهی نخواهم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: تعهد می دهم حق تمام مردم ایران، کارگران، کشاورزان، جوانان و تمام اقشار جامعه را به آنها بازگردانم.

رضایی با اشاره به مشکل گرانی و بیکاری در جامعه، تصریح کرد: گرانی ها و بیکاری ها و مشکلات فرهنگی شایسته ملت ایران نیست. ملت ایران یک زندگی معنوی و مادی و پیشرفت می خواهد که انقلاب برای آن شکل گرفته است. ما آمده ایم که این زندگی را به مردم بدهیم لذا بیکاری جوانان و گرانی ها موجب شرمندگی ما می شود. ۴۰ هزار تومان امروز برابر است با ۱۵ هزار تومان سال گذشته و این نشان دهنده کاهش قدرت خرید مردم است.

وی با بیان اینکه" در همان ماه های اول تشکیل دولت، با مشکل گرانی و بیکاری مبارزه خواهم کرد و آن را مهار می کنم" ، افزود: زمانی که مساله بیکاری جوانان را از اخبار می شنوم شرمنده می شوم که هنوز آنها کار پیدا نکرده اند و در مقابل خانواده خود شرمنده هستند؛ لذا هدف من این است که این عزت را به جوانان بازگردانم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: رفتار دولت با مجلس و قوه قضاییه و فعالان سیاسی باید بر اساس قواعد باشد. کاری می کنم که روابط دوستانه برقرار شود و اختلافی در کار نباشد. سیاستمداران اگر می خواهند با یک جامعه اخلاق گرا روبرو باشند ابتدا باید این موضوع را از خود شروع کنند. ما در کشور ورزشکاران قوی داریم اما چرا ورزشکاران ما در هیچ سطحی نمی توانند راه پیدا کنند؟ دلیل آن این است که سیاستمداران وارد عرصه ورزش و هنر شده اند. ما اگر ورزش و هنر را به دست مردم بسپاریم قطعا پیشرفت خواهیم کرد.

رضایی با اشاره به مسائل سیاسی خارجی تصریح کرد: در سیاست خارجی افراط و تفریط زیاد است، ما باید در این خصوص بازنگری هایی داشته باشیم. دولت ما باید به دنبال یک سیاست درست، خردمندانه و با حفظ منافع ملی و ارزش های اسلامی باشد. ما در مساله مقاومت کوتاه نمی آییم و ایستادگی مان را ادامه خواهیم داد و باید با یک دست ایستادگی عاقلانه داشته باشیم و با دست دیگر پیشروی فرهنگی و اقتصادی.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره موضع آمریکا برای مذاکره با ایران گفت: ما نباید بهانه به دست آمریکا بدهیم. آمریکا دارد با ما بازی می کند چراکه این مذاکره ها هیچ کدام جدی نیست. هدف آمریکا این است که فشار تحریم بر زندگی مردم بیشتر شود. همچنین ما نباید اجازه دهیم که مذاکرات آنقدر طول بکشد که تحریم ها بر زندگی مردم اثر بگذارد. در این راستا ما قوی ترین دیپلمات ها را برای مذاکره آماده می کنیم که آمریکایی ها بر سر دو راهی قرار بگیرند تا نتوانند با ما بازی کنند.

وی با بیان اینکه" کشور ایران کشوری منطقی است" ، افزود: ما در این سال ها دنبال جنگ نبوده ایم. ملت ایران از ابتدا تاکنون به هیچ کشوری تجاوز نکرده و به دنبال کشورگشایی نبوده است. بنابراین ما از غرب انتظار داریم حق ملت ایران را نادیده نگیرد. همچنین ما در سیاست خارجی به دنبال ماجراجویی و لشکرکشی نیستیم اما از منافع خود نمی گذریم. من یک ریال به کشوری نمی دهم که در مقابل، یک ریال برای ملتم نگیرم.

رضایی ادامه داد: من برای اینکه بتوانم به قول هایم عمل کنم نیازمند همکاری و همیاری مردم هستم. مردم باید دوباره به صحنه بیایند. در حال حاضر دو سفره درست شده است، یکی برای مردم و دیگری برای دولتمردان. ما می خواهیم این سفره ها را یکی کنیم تا اگر مردم از گرانی رنج می برند دولتمردان نیز این موضوع را حس کنند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با تاکید بر اینکه" اگر برنامه درستی داشته باشیم، می توانیم مقابل گرانی ها بایستیم" ، تصریح کرد: ما اگر از صبح تا شب فقط از عدالت حرف بزنیم اما برنامه ای نداشته باشیم، فایده ای ندارد.

وی با اشاره به بخش کشاورزی در کشور گفت: در زمینه کشاورزی باید تحولاتی انجام شود. کالاهای کشاورزی ما فاقد قدرت رقابت هستند اما این تحول امکان پذیر است که کشاورزی سنتی ایران تبدیل به کشاورزی پیشرفته شود تا بتواند امنیت غذایی را به وجود آورد.

رضایی با بیان اینکه" ما در کشور کارآفرینان بسیار خوبی داریم" ، مدعی شد: عجیب است که در این کشور همه چیز هست اما کشور ما قدرت مقابله با اجناس چینی را ندارد. بالای پنجاه درصد از کارخانجات ایران به همین دلیل از کار افتاده اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه" صنعت ایران را باید به طور اساسی متحول کنیم" ، افزود: دولت های گذشته بر اساس پول خرج کردن شکل گرفته بودند اما بر اساس ثروت تولید کردن درست نشده بودند. ما ریل اقتصاد ایران را به سمت تولید ثروت هدایت می کنیم که این ریل ابتدا از اقتصاد خانواده، شهر، استان و بعد ملی می گذرد. بر این اساس، اقتصاد ملی از اقتصاد خانوار عبور می کند.

وی در پایان خطاب به جمع حاضر گفت: اولین روز تبلیغات من مصادف با سوم خرداد است که این یعنی حماسه ای در راه است، یعنی حماسه و پیروزی در راه است. مطمئن باشید ملت ایران در آستانه پیروزی های بزرگ است، آن هم از طریق جوانان مملکت. زمان شعار دادن و منازعات سیاسی تمام شده است. ما با کمک جوانان مشکلات را حل خواهیم کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات