سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به مواضع اخیر وزیر خارجه فرانسه این اظهارات را به منظور سر پوش گذاشتن بر مداخله همه جانبه پاریس در امور سوریه عنوان کرد.

سیدعباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به مواضع اخیر لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در خصوص نقش ایران در سوریه گفت: اظهارات آقای فابیوس عاری از واقعیت و به منظور سرپوش گذاشتن بر مداخله همه جانبه فرانسه در امور سوریه عنوان شده است که این امر خسارت عظیم انسانی و مادی به مردم سوریه تحمیل کرده است.

سید عباس عراقچی افزود: مسئول پیچیده تر شدن اوضاع سوریه کشورهایی هستند که با ارسال سلاح به گروه های مسلح و بی مسئولیت موجب گسترش نا آرامی ها در این کشور هستند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره از توقف خشونت و اصلاحات در سوریه حمایت می کند و راه حل بحران این کشور را انجام گفت وگوهای ملی در چهارچوب مذاکره سوری – سوری می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه، این مردم سوریه هستند که باید در مورد آینده کشورشان تصمیم بگیرند افزود: این فرانسه بود که از ابتدا با بی توجهی به نقش و پیشنهادات سازنده ایران و با دفاع از تجهیز گروههای افراطی، نقش غیر سازنده ای در بحران این کشور ایفا کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات