روحانی:

یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری از تشکیل سازمان برنامه و بودجه در همان ماه اول ریاستش اشاره کرد و افزود: رئیس این سازمان ترجیحاٌ باید معاون اول رئیس جمهور باشد.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار تعدادی از برادران اهل سنت با بیان اینکه تمام ایرانی ها باید طبق قانون اساسی از حقوق شهروندی مساوی برخوردار باشند، گفت: شرایط امروز با توجه به تحریم های دشمن بسیار حساس است و شکاف در مملکت ما فراتر از مسائل قوی و مذهبی است.

وی افزود: تمام مشکلات و گرفتاری های ما از افراط گرایی نشأت می گیرد. شیعه افراط گر و سنی افراط گر به یک اندازه کشور را از پیشرفت باز می دارند. کشور ما یک گلستان بزرگ است با گل هایی با رنگ های مختلف اما همه عطر دلنوازی دارند. همه قوم ها گل های گلستان ایران هستند. فرهنگ ها، گویش ها و زبان های مختلف جزو زیبایی های این کشور است.

روحانی تصریح کرد: همه ۷۵میلیون نفر جمعیت باید در برابر دشمنان یک دست واحد بشویم. مسلمانان هم چون اعضای یک خانواده عضو امت واحده اسلامی هستند. برادری اهل سنت و شیعه باید در باور و ایمان ما باشد نه تنها بر سر زبان ما.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه همه باید زیر چتر وحدت قرار بگیریم، اظهار داشت: قانون اساسی منافع و مصالح ملی این چتر وحدت هستند و اگر این وحدت باشد، تنوع ها و سلیقه های مختلف زیبایی های خاص خود را خواهند داشت.

وی افزود: همه باید از فرصت برابر استفاده بکنند. در دولت تدبیر و امید حقوق شهروندی برابر بی تردید برای همه خواهد بود. افراد شایسته به مقام شایسته دست پیدا خواهند کرد. از مسئولان کشور آبادی و آبادانی می خواهیم و هر کس بتواند ما را در رسیدن به این هدف کمک کند، باید در جمع ما باشد. باید به مسائل و درددل اقلیت ها رسیدگی کنیم و اگر یک نفر در کنار رئیس جمهور از اقلیت ها باشد، می تواند ما را با مشکلات آنها آشناتر کند. در کنار دولت باید یک نفر معاون از اقلیت حضور داشته باشند تا به مسائل اقلیت ها رسیدگی شود.

روحانی با تاکید بر اینکه اگر رئیس دولت به برابری حقوق ملت ایمان نداشته باشد، مسائل حل نخواهد شد، از تشکیل سازمان برنامه و بودجه در همان ماه اول ریاستش اشاره کرد و افزود: رئیس این سازمان ترجیحاٌ باید معاون اول رئیس جمهور باشد.

وی اضافه کرد: ما برای حل مشکلات مهم باید به سمت اجماع سازی برویم و همان طور که در مذارکات هسته ای با اجماع به مهترین اهداف رسیدیم، باید در آینده نیز هم فکر با به هم گره بخورد و این نیز دولت آینده خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه ضبط برنامه های سازمان صدا و سیما دست و پای ما را برای سفر به استان ها بسته است, گفت: مردم عزیز کردستان، آذربایجان غربی، گلستان و سایر برادران و خواهران اهل سنت اگر فرصت دیدار از نزدیک آنها تا روز انتخابات پیش نیامد، عذرش را بپذیرند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات