وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی به دبیرکل حز ب الله لبنان سالگرد پیروز ی مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان را تبریک گفت.

  غضنفر رکن آبادی سفیر ایران در بیروت پیام علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالگرد پیروزی های مقاومت لبنان در برابر رژیم صهیونیستی را تقدیم سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید حسن نصرالله

دبیرکل محترم حزب الله لبنان

سلام علیکم،

احتراماً سالگشت پایان حضور ننگین اشغالگران صهیونیست بر جنوب لبنان و آزادسازی بخشی از سرزمین دلاورمردان مقاومت که در نتیجه صبر مردم و مجاهدت رزمندگان عزیز مقاومت حاصل شد را به جنابعالی، دلیرمردان و غرورآفرینان مقاومت اسلامی، دولت و مردم عزیز و سرافراز لبنان تبریک عرض می کنم. بدون شک این پیروزی بزرگ و فتح الفتوح مقاومت در سال ۲۰۰۶ مایه عزت و سربلندی جهان اسلام است و نقطه عطفی در تاریخ مبارزه مسلمانان بر ضد دشمن غاصب به شمار می آید.

یقیناً این پیروزی، میراث ارزشمند امام خمینی (ره) و مرهون رهبری های داهیانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (حفظه الله) و فداکاری های رهبری و جوانان حزب الله و مقاومت اسلامی لبنان و خون های پاک شهیدان عزیز مقاومت و صبوری خانواده های معزز و معظم ایشان است. مردم لبنان با صبر و مقاومت خود، چشم فتنه را کور کرده و درس عبرتی فراموش نشدنی به دشمنان داده و آنان را از دستیازی به لبنان بازداشت.

شرایط جدید منطقه به ویژه تحولات سوریه نشان داد که فتنه دیگری در حال شکل گیری است و بدون شک تنها راه بازگشت ثبات و آرامش به منطقه، تقویت مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی و حفظ وحدت و همبستگی اتباع و مسئولان کشورهای منطقه است. در پایان، عزت و سربلندی مردم عزیز لبنان و مقاومت اسلامی را از خداوند متعال مسئلت می کنم.

علی اکبر صالحی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات