رهبر انقلاب در دیدار مسؤولان نظام و سفیران کشورهای اسلامی به مناسبت عید مبعث مطرح فرمودند

مسؤولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی، صبح امروز به مناسبت بعثت حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه و آله، با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دیدار کردند.

همزمان با عید مبعث و سالروز بعثت پیامبر مکرم اسلام (ص) مسئولان نظام، نمایندگان و سفیران کشورهای اسلامی و جمعی از خانواده معظم شهدا با حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار ضمن تبریک عید مبعث، مهمترین وظیفه امت اسلامی را در شرایط کنونی، هوشیاری و شناخت نقشه راه خود و همچنین نقشه دشمن دانستند و تأکید کردند: طراحی اصلی دشمن ایجاد اختلاف و درگیری میان مسلمانان است بنابراین ضروری ترین نیاز دنیای اسلام، اتحاد و اتفاق و همکاری و همدلی است.

ایشان با اشاره به مزاحمت ها و معارضه هایی که همواره در مقابل پیامبران الهی و دعوت به حق آنها وجود داشته است افزودند: این مخالفت ها و مقابله ها در برابر دعوت پیامبر اسلام (ص) ، سنگین تر و همه جانبه تر بود و تا آخر عمر شریف آن حضرت به شکل های مختلف ادامه داشت.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امروز نیز در مقابل ندای اسلام معارضه و دشمنی وجود دارد، خاطرنشان فرمودند: بعد از آنکه دعوت های غیرالهی اعم از دعوت مکاتب مارکسیسم و لیبرالیسم، نتوانستند سعادت بشریت را تأمین کنند، امروز دل ها و نگاه ها متوجه اسلام است، بنابراین دشمنی با اسلام به عنوان کانون اندیشه عدالت خواهی و کرامت انسان، سنگین است.

حضرت آیت الله خامنه ای، اهانت به پیامبر اسلام (ص) را نمونه ای از این دشمنی ها دانستند و افزودند: نمی توان باور کرد اهانت به اسلام، و اسلام ستیزی در دنیا، بدون طراحی سرویس های اطلاعاتی قدرت ها و حمایت مالی آنها باشد.

ایشان با تأکید بر اینکه برخی رفتارها و اقدامات مسلمانان همچون جمودها و تحجرها، بهانه اسلام ستیزی را به قدرت های سلطه گر می دهد، فرمودند: مسلمانان باید دعوت به اسلام را با صراحت و شجاعت، و صداقت و عدالت انجام دهند تا دل ها را به سوی خود جذب کنند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: مسلمانان باید در مقابل دشمنی ها با پیام اسلام، بایستند؛ همانگونه که پیامبر اسلام (ص) و همه مؤمنان به اسلام در طول تاریخ ایستادند.

حضرت آیت الله خامنه ای لزوم بصیرت امت اسلامی و شناخت نقشه راه مسلمانان و نقشه راه دشمن را بسیار ضروری خواندند و فرمودند: نقشه اصلی دشمن ایجاد اختلاف میان مسلمانان و تحریم تعصب های مذاهب مختلف اسلامی علیه یکدیگر است تا توجه امت اسلامی از کانون اصلی دشمنی یعنی سرمایه داری فاسد و صهیونیسم غاصب و قسی القلب منحرف شود.

ایشان تأکید کردند: امت اسلامی اعم از ملت ها، سیاستمداران و روشن فکران باید این نقشه راه دشمن را بشناسند تا بتوانند در مقابل آن تدبیر کنند و دچار عملکرد اشتباه نشوند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: قدرت های سلطه گر می خواهند با ایجاد اختلاف میان مسلمانان، آنان را از مسائل اصلی خود و همچنین پیشرفت مورد نیاز، غافل کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: غربی ها در گذشته، از طریق استعمار این هدف را دنبال می کردند و اکنون با ایجاد اختلاف میان مسلمانان به دنبال این هدف هستند.

معظم له تأکید کردند: البته غربی ها با شعارهای طرفداری از حقوق بشر و حمایت از دمکراسی نخواهند توانست لکه ننگ استعمار را از دامان خود پاک کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی بیانات شان فرمودند: با توجه به نقشه راه دشمن، مسلمانان باید با بصیرت و شناخت دشمن و نقشه های آن، نقشه راه خود را که همان اتحاد و اتفاق، و همکاری و همدلی است به درستی بشناسند.

در ابتدای این دیدار که رؤسای قوای مقننه و قضاییه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشتند، آقای احمدی نژاد رئیس جمهور با تبریک سالروز مبعث پیامبر گرامی اسلام، نبی مکرم اسلام را گنجینه علم و اسرار خداوند متعال خواند و با اشاره به خصایل پیامبر گرامی اسلام افزود: رسالت اصلی حضرت محمد مصطفی (ص) هدایت بشر بود و در این مسیر متحمل سختی های زیادی شد.

وی افزود: هدف رسالت پیامبر عظیم الشان اسلام اتمام مکارم اخلاق، مخاطب پیام او همه بشریت و گستره رسالت او همه جهان برای کمال یافتن انسان بود.

رئیس جمهور، انقلاب عظیم ایران به رهبری حضرت امام را دعوت به راه پرافتخار و سعادت آفرین انبیای الهی دانست و گفت: استقرار کامل توحید و عدالت در جهان براساس وعده حق خداوند با ظهور آخرین ذخیره الهی یعنی امام عصر (عج) محقق خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات