کارشناس مسائل سیاسی گفت: سال ۸۸ برخی نتوانستند با اخلاق، شکست را قبول کنند که همین امر سبب شد فضای آشوب و زمینه برای حضور نیروهای معاند در کشور فراهم شود.

زهره الهیان کارشناس مسائل سیاسی به حضور باشکوه ملت ایران در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت بالای مردم برگزار شد که این مشارکت بسیار گسترده تر و بالاتر از مشارکت در کشورهای غربی که مدعی دموکراسی هستند، بود.

*انتخابات ایران به الگویی برای کشورهای منطقه و جهان تبدیل شد

وی با بیان اینکه غربی ها جمهوری اسلامی را محکوم به عدم دموکراسی، آزادی و حقوق بشر می کنند، خاطرنشان کرد: یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بیانگر اوج دموکراسی و احترام به آرای ملت بود که تبدیل به الگویی برای کشورهای منطقه و جهان شد.

نماینده مجلس هشتم مشارکت گسترده مردم در دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا را سبب مضاعف شدن اقتدار جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی دانست و پیام حضور ملت در پای صندوق های رای به کشورهای غربی را پیوند ملت ایران با حاکمیت برشمرد.

الهیان همچنین به انتخابات سال ۸۸، اتفاقات و فتنه بعد از آن اشاره و خاطرنشان کرد: انتخابات سال ۹۲ مهر بطلانی در ادعای تقلب سال ۸۸ بود، ادعایی که پروژه براندازی و انقلاب مخملی را با رمز تقلب توسط غرب و اپوزیسیون دنبال می کرد، اما با هوشیاری ملت ایران ناکام ماند.

وی اضافه کرد: امروز دولتی بر سر کار آمده که دقیقا رقیب دولت فعلی است که اجرای انتخابات نیز برعهده این دولت بود و البته اختلاف ۲۵۰ هزاری منتخب مردم با مجموع کاندیداها نشان از سلامت کامل انتخابات جمهوری اسلامی داشت اما عده ای در سال ۸۸ تهمت تقلب ۱۱ میلیونی زدند.

نماینده مجلس هشتم با تاکید بر اینکه سلامت انتخابات جمهوری اسلامی ایران بر جهانیان محرز شد گفت: در حالی که پیش بینی ها این بود که رقابت بین اصولگرایان و آن کسی که از صندوق رای نیز بیرون آید یک نامزد اصولگرا باشد اما این اتفاق نیفتاد و اصولگرایان نیز به دلیل مصالح نظام و نتیجه این انتخابات سالم را پذیرفتند.

الهیان با تاکید بر اینکه قاعدتا اصولگرایان اخلاق شکست را همواره رعایت کرده و می کنند تاکید کرد: سال ۸۸ برخی نتوانستند اخلاق شکست را رعایت کنند که همین امر سبب شد فضای آشوب و زمینه برای حضور نیروهای معاند در کشور فراهم شود و ادعای تقلب و جابه جایی ۱۱میلیون رای ظلم بزرگی به نظام بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات