عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری ظرفیت کشور و هم مردم را نشان داد و مایه عزت نظام شد.

محمد رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با اعضای بنیاد فردوسی، به انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و اظهار داشت: انتخابات دور یازدهم ریاست جمهوری ظرفیت کشور و هم مردم را نشان داد و مایه عزت نظام شد.

وی افزود: نباید فضای ایجاد شده در کشور را بر اساس نگاه قیم مآبانه و خودخواهانه برهم زد و انشاء الله بتوانیم این فضا را با تجربه از هشت سال دوره اصلاحات حفظ کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر فعال شدن NGOها در کشور، خاطرنشان کرد: در دولت اصلاحات به فعالیت های NGOها بسیار توجه می شد ولی در این هشت سال با تنگ نظری مواجه شد از این رو به نظر من فعال شدن NGOها باید در اولویت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ویژگی بارز NGOها انگیزه بالای نیروهایش است، یادآور شد: NGOها در حل بحران های اجتماعی و کاهش گسست نسل ها بسیار تاثیرگذارند.

عارف تصریح کرد: رویکرد دولت آینده نمی تواند ادامه رویکرد دولت فعلی باشد. باید نگاه امنیتی به همه بخش ها و مخصوصا نهادهای مدنی برداشته شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: فضای جدید مطالبات جدیدی را برای اصلاح طلبان ایجاد کرده است که امیدواریم این مطالبات در جایگاه خود پاسخ داده شود و زمینه های لازم نیز در کشور مهیا شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات