رئیس جمهور با بیان اینکه هر کجا باشم در خدمت مردم و انقلاب خواهم بود، گفت: خدا شاهد است که نوکری مردم را با آقایی جهان عوض نمی کنم و فرهنگ نوکری مردم به فضل الهی نهادینه شده است و ادامه خواهد یافت.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران در حاشیه افتتاح بلوار پیامبر اعظم (ص) و در جمع مردم قم با بیان اینکه مردم قم مردمی تاریخ ساز، عالم پرور و مجاهدپرور بوده اند، گفت: امروز مستکبران با برنامه های روشن و با تعریفی روشن از انسان به میدان آمده اند تا دیگران را به آیین خود دعوت کنند.

وی با بیان اینکه مستکبران ظاهری انسانی و باطنی غیرانسانی دارند، تصریح کرد: دشمن می خواهد تمام دنیا را زیر سلطه خود بگیرد و ملت ها را فریب بدهد.

احمدی نژاد در ادامه با بیان اینکه می توان گفت که انسان را می توان به معرفت به آن شناخت، تأکید کرد: قم پایگاهی است که می تواند اسلام و اندیشه مهدوی را به عنوان اندیشه ای که انسان ها تشنه آن هستند به جهان معرفی کند و توقع ما این است که قم این کار را انجام خواهد داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیامبران الهی و حضرت محمد (ص) که سرآمد پیامبران الهی است برای سعادت انسان ها رسالت داشتند، گفت که انسان ها باید با معرفت و شناخت دقیق راه کمال و سعادت را طی کنند و به کمالات بزرگ برسند.

وی با بیان اینکه دشمن نمی خواهد انسان ها به معرفت بالای الهی برسند، راه حل عبور از توطئه سلطه گران را ترویج و تبیین معارف ناب اسلامی خواند.

احمدی نژاد با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام و اهل بیت معظم ایشان تنها راه نجات بشر هستند، خاطرنشان کرد: راه نجات بشر اندیشه مهدوی و حکومت جهانی امام عصر (عج) است.

رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر لزوم شناخت معرفت الهی و معرفت نسبت به حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) ، حکومت جهانی امام عصر را سرشار از عدالت خواند و گفت: استقرار کامل عدالت نیازمند انسان کامل و نیازمند امام معصوم است.

احمدی نژاد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برپایه ولایت و امامت شکل گرفته است، افزود: انتظار این است که همه برای ساختن یک جامعه مهدوی تلاش کنیم و این امر را در شهرسازی، آبادانی و اندیشه اسلامی و نظام اجتماعی دنبال کنیم.

وی از ملت ایران به عنوان ملتی تاریخ ساز یاد کرد و با بیان اینکه جامعه ایرانی جامعه مهدوی است، گفت: انقلاب اسلامی برای ترویج اندیشه مهدوی شکل گرفته است نه اینکه برخی ها حزب و گروه درست کنند و برای رسیدن به قدرت رقابت کنند؛ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی آمده است تا زمینه ساز حکومت جهانی شود و این یک هدف بزرگ برای انقلاب اسلامی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ایران باید برای ملت های جهان الگو شود، گفت: خداوند با کسی عهد اخوت نبسته است؛ اگر قومی نتواند معرفت خود را بالا ببرد، خداوند قوم دیگری را جایگزین آنها خواهد کرد؛ اما بنده به ایمان و توانمندی ملت ایران اطمینان دارم.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت هایی که در شهر قم شکل گرفته است، ادامه داد: امروز شهر قم با ۲،۴و ۱۰ سال گذشته قابل قیاس نیست و متفاوت شده است اما در کنار این کارهای بزرگ، باید قم به آن جایگاه رفیع و شایسته خود برسد.

احمدی نژاد با اشاره به پروژه هایی که امروز در شهر قم افتتاح شد، گفت: پروژه بیمارستان امام رضا (ع) خدمت بزرگی بوده است؛ گرچه امیدوارم همه سلامت باشند و بیمار نشوند اما این طبیعی است و اگر کسی بیمار شود، می تواند به این بیمارستان مراجعه کند.

وی به قطار شهری و منوریل قم نیز اشاره کرد و گفت: شهر قم امروز با بیش از یک میلیون جمعیت نیاز به قطار شهری داشت که الحمدالله کار آن پیش رفته است؛ قطار هوایی نیز کارهایش انجام شده است. ابتدا برخی ها از قطار هوایی خوش شان نمی آمد؛ اما امیدوارم با بهره برداری کامل از قطار هوایی مردم به قم بیایند هم برای زیارت و هم برای سیاحت.

رئیس جمهور در ادامه خطاب به مردم قم گفت: من شما و ملت ایران را دوست دارم و به شما عشق می ورزم؛ خدا شاهد است که نوکری برای شما و برای ملت ایران را با آقایی جهان عوض نخواهم کرد.

احمدی نژاد تصریح کرد: فرهنگ نوکری و خادمی برای ملت ایران نهادینه شده است و به فضل الهی ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس جمهور در پایان ضمن تقدیر و تشکر مجدد از مردم قم گفت: بنده هر کجا که باشم در خدمت مردم و انقلاب خواهم بود و هر وقت مردم بخواهند و زیر پایشان را نگاه کنند احمدی نژاد را خواهند دید.

در پایان این مراسم رئیس جمهور با اهدای هدایایی از مسئولان و افرادی که در بهره برداری از بلوار پیامبر اعظم (ص) نقش داشته اند، تقدیر کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات