اولین وزیر سپاه می​گوید اصلاح طلبان پیروز انتخابات ریاست جمهوری اخیر نبودند.

محسن رفیقدوست در گفت​وگو با خبرآنلاین، با بیان اینکه به روزهای سیاست ایران در دولت روحانی خیلی امیدوارم هستم، گفت: من شناخت خیلی خوبی از آقای روحانی دارم و از قبل از انقلاب ایشان را می شناسم. در این سی و چند سال بعد از انقلاب هم دوست بودیم و مراوده داشتیم. خصوصا در ۱۰ سال اول بعد از انقلاب، به دلیل آنکه من وزیر سپاه بودم و ایشان رییس کمیسیون دفاع مجلس بود، تماس نزدیک با هم داشتیم و به خوبی با مشی اعتدالی ایشان آشنا هستم. حتی در دوران مسئولیت در دبیری شورای عالی امنیت ملی هم از مشی خویشتنداری خارج نمی شد.

وی با اشاره به دو ملاقات خود با روحانی پس از انتخاب وی به عنوان رئیس​جمهور یازدهم، اظهار کرد: آقای روحانی در موضع گیری های بعد از انتخابات هم خودش را رییس جمهور همه مردم معرفی کرده و همه را به مشورت دعوت کرد. براساس اخباری که من دارم در دفترش به روی همه جریانات سیاسی باز است و با همه هم طوری برخورد می کند که آنها رییس جمهور منتخب را از خودشان می دانند.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: امروز مشی اعتدالی و حرکتی که از همه ظرفیت های موجود در کشور استفاده کند، آینده بهتری را نوید می دهد و قطعا روابط خارجی موفق تری خواهیم داشت که زمینه ساز حماسه اقتصادی مدنظر مقام معظم رهبری خواهد بود.

عضو حزب موتلفه اسلامی در واکنش به اینکه اصلاح طلبان خود را پیروز انتخابات اخیر می دانند، گفت: اکثر دوستان اصولگرای من از این انتخابات و رای آوردن آقای روحانی خوشحال هستند. اعلام پیروزی اصلاح طلبان و شکست اصولگرایان در این انتخابات، یک جو مطبوعاتی است که رسانه های این جریان شروع کرده اند و شاید یک حرکت سیاسی برای مصادره کردن آقای روحانی باشد.

اولین وزیر سپاه نظام جمهوری، با تاکید براینکه آقای روحانی هیچ​وقت اصلاح طلب نبوده است، خاطرنشان ساخت: حتی وقتی آقای عارف هم انصراف داد، نگفت به نفع روحانی انصراف می دهم. مثل آقای حدادعادل که وقتی انصراف داد نگفت به نفع چه کسی کنار می روم.

رفیقدوست در توصیه ای به جریانات سیاسی کشور اظهار داشت: نباید به جلو بدویم، بلکه باید اجازه دهیم و ببینیم در آینده چه پیش خواهد آمد. تا آن اندازه که رییس جمهور منتخب را می شناسم، ایشان مشی اعتدالی دارند. نکته مهم در این انتخابات این بود که مردم بعد از چندسال بار دیگر به یک شخصیت روحانی پناه بردند.

این چهره سیاسی اصولگرا در ادامه تحلیل انتخاباتی خود افزود: پیروز انتخابات مقام معظم رهبری بود و ملت، حتی آقای روحانی هم پیروز انتخابات نبود. اصلاح طلبان هم به آقای روحانی رای دادند مثل خیلی از اصولگرایان که به آقای روحانی رای دادند.

عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه اکثریت اصولگرایان شاخصی که با آنها ارتباط دارم از انتخاب آقای روحانی راضی هستند، گفت: در فاصله ۳،۴ روز مانده به انتخابات در یک جلسه ای که بسیاری از اعضای آن اصولگرایان بودند به من گفتند تو که با آقای ولایتی دوست و رفیق هستی، به او بگویید که به نفع آقای روحانی کنار برود. اما من نتوانستم در آن فرصت چند روزه آقای ولایتی را ببینم و پیام را به ایشان نرساندم. چنین اصولگرایی با این مشی و رویکرد را نمی توان شکست خورده دانست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات