رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حضور حماسی مردم در انتخابات ۲۴ خرداد و انتخاب شان حاکی از مخالفت آنان با شعارزدگی و انحصارطلبی و قانون گریزی و بی برنامگی بود.

  آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدارهای جداگانه جمعی از مدیران اجرایی دولت های سازندگی و اصلاحات و رئیس کمیسیون صنایع مجلس و نمایندگانی از استان های اصفهان، زنجان و آذربایجان شرقی به تشریح شرایط سخت اقتصادی و سیاسی کشور در پایان دولت احمدی نژاد پرداخت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت جدید وارث مشکلات داخلی و خارجی فراوان به ویژه در عرصه های اقتصادی و سیاسی است و مردم باید با وقوف کامل نسبت به حجم مشکلات به جای مانده، با سعه صدر دولت یازدهم را برای حل تدریجی مشکلات همراهی و همیاری کنند.

هاشمی رفسنجانی" حضور حماسی مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و انتخاب شان را بسیار معنادار و حاکی از درک بالای آنها حتی در مناطق روستایی نسبت به واقعیت های جامعه و مخالفت با شعارزدگی، انحصارگرایی، قانون گریزی و بی برنامگی ها و مشکلات" دانست.

وی ابراز امیدواری کرد در سایه تدبیر و عقلانیت در دوره جدید اجرایی کشور، علاوه بر جبران تدریجی اشتباهات گذشته، کشور در عرصه داخلی به مسیر درست و عقلانی برگردد و در سیاست خارجی با تعامل و تفاهم سازنده با دنیا، هم آثار تحریم های ظالمانه تحمیلی را خنثی و هم تهدیدها به فرصت تبدیل و جایگاه والای جمهوری اسلامی ایران در دنیا احیا شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: تحول فکری ایجاد شده در جامعه را باید به تحول عملی و اجرایی تبدیل و اصلاحات لازم در کشور را به تدریج جامه عمل بپوشانیم.

آیت ا لله هاشمی رفسنجانی متذکر شد که تحقق این مهم، مستلزم تشکیل دولت فراجناحی و کمک همه مسئولان دلسوز و مجرب کشور و همراهی و همیاری کامل مردم با دولت جدید است.

به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در هر یک از این برنامه ها، مدیران اجرایی سابق و نمایندگان مجلس، دغدغه ها و نظرات خود را در خصوص مسائل کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، هنری و اجتماعی بیان کرده و خواستار رهنمودهای هاشمی رفسنجانی شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات