غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاخ بعبدا با میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان دیدار و دو فقره پیام احمدی نژاد ریاست محترم جمهور به مناسبت سالروز پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه و پیام روحانی رئیس جمهور منتخب در پاسخ به پیام تبریک میشل سلیمان به مناسبت انتخاب ایشان به ریاست جمهوری را تقدیم کرد.

میشل سلیمان در این دیدار ضمن تشکر و ابلاغ سلامهای گرم خود به دکتر احمدی نژاد و دکتر روحانی، تأکید کرد با برگزاری انتخابات پرشکوه ریاست جمهوری در ایران و انتخاب دکتر روحانی، منطقه وارد مرحله جدیدی شده است و امیدواریم این فرصت جدید، زمینه گشایش های جدید در راستای مصالح ملتهای منطقه باشد.

رکن آبادی نیز در این دیدار با تأکید بر سیاست همیشگی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از وحدت، ثبات و استقرار لبنان و ارتباط متوازن با همه طوایف و جریانهای سیاسی لبنانی و حمایت از رویکرد رئیس جمهور لبنان در دعوت به گفتگوهای ملی، ابراز امیدواری کرد در مرحله جدید شاهد گسترش بیش از پیش روابط دو کشور بویژه در راستای اجرای توافقات امضا شده قبلی در حوزه های اقتصادی، تجاری و… باشیم.

احمدی نژاد در پیام خود به سلیمان، ضمن تبریک سالگرد پیروزی مقاومت به رئیس جمهور و ملت لبنان، تأکید نموده است: بی تردید این پیروزی، خاطره ای فراموش نشدنی از مجاهدت و ایستادگی مردم لبنان است و تاریخ، آن را با خط زرین ثبت خواهد کرد. صهیونیست های بی فرهنگ که طعم تلخ این شکست را چشیده اند، با وجود مقاومت مقتدر لبنان، هرگز جرات جسارت و تجاوز جدید به لبنان را به خود نخواهند داد.

روحانی نیز در پیام خود با ابراز خرسندی از مناسبات دوستانه، دیرینه و رو به توسعه ایران و لبنان ابراز اطمینان نموده است در سالهای آتی شاهد گسترش روابط و تحکیم همکاریهای میان دو کشور بر اساس اعتماد و احترام متقابل خواهیم بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات