فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در رژه ۳۱ شهریور امسال دستاوردهای دفاع زمینی، هوایی، دریایی و سلاح های جدید پدافند هوایی برد متوسط و برد بالا نمایش داده می شود.

  امیر احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه مراسم تجلیل از آزادگان این نیرو در جمع خبرنگاران گفت: بخشی از توانمندی های و اقتدار نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس نشان داده می شود تا مردم آنها را مشاهده و از آن آگاه شوند و پیامی برای تهدیدات دشمنان است.

وی افزود: در رژه ۳۱ شهریور امسال دستاوردهای دفاع زمینی، هوایی، دریایی و سلاح های جدید پدافند هوایی برد متوسط و برد بالا نمایش داده می شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به رزمایش قمر بنی هاشم (ع) اظهار داشت: این رزمایش یک رزمایش زرهی است البته از همه یگان های نزاجا از جمله هوانیروز در این رزمایش استفاده می شود.

امیر پوردستان با تاکید بر اینکه در این رزمایش از گلوله های صددرصد جنگی استفاده می شود، گفت: این رزمایش در سه محور عمده در جنوب شرق کشور برگزار خواهد شد و ما با برگزاری این رزمایش یک صحنه رزم ناهمتراز را نشان می دهیم.

وی همچنین اعلام کرد: مرحله عملیاتی این رزمایش یک هفته به طول می انجامد و پیش از آن جابجایی و استقرار نیروها در مدت ۵۰ روز انجام شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به یگان پهپادی این نیرو گفت: این یگان یکی از سازمان هایی است که در ساختار جدید نیروی زمینی ارتش از گردان پهپادی به گروه پهپادی ارتقا پیدا کرده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه پهپادهای این یگان در داخل نیروی زمینی ارتش تولید می شود، تاکید کرد: از این پهپادها هم در جهت عکسبرداری و فیلمبرداری آنلاین و هم هدف استفاده خواهدشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: این پهپادها قابلیت انتحاری علیه اهداف پروازی و زمینی مثل تانک، نفربر و… را دارند که به صورت یک بمب متحرک عمل می کنند.

گفتنی است در این مراسم همچنین به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی از یکصد آزاده نیروی زمینی ارتش تجلیل شد.

امیر پوردستان در این خصوص گفت: آزادگان مدال های افتخاری هستند که بر سینه نظام مقدس جمهوری اسلامی نصب شده اند و خداوند آنها را در مسیر آزمایش بسیار سختی قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: آزادگان رسالت بسیار سنگینی بر عهده دارند و باید اسرار و تجربیات دوران اسارت را سینه به سینه نقل کنند تا ماندگار شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات