امام جمعه موقت تهران گفت: ایران در وسط جهنم توطئه ها، امن ترین کشور است و با وجود همه این تهدیدها انقلاب اسلامی ذره ای از اصولش عقب نشینی نخواهد کرد.

  آیت الله احمد خاتمی ظهر شنبه در جمع فرماندهان و کارکنان پایور و وظیفه پشتیبانی منطقه ۵ نیروی زمینی، اسلامی بودن و جمهوریت نظام، ولایت فقیه و مذهب را چهار اصل غیرقابل تغییر در قانون اساسی کشور برشمرد و با اشاره اینکه دولت جدید در محدوده قانون اساسی شکل گرفت اظهارکرد: مردم با انتخاب و رای به دولت جدید رای مجدد به نظام اسلامی و آرمان های این انقلاب دادند.

وی با اشاره به برخی تحلیل های غیر واقع بینانه از حضور مردم در انتخابات افزود: آنچه که در دوران انتخابت رخ داد این بود که مردم پای صندوق رای آمدند و گفتند این دولت و این رئیس جمهور منتخب است و باید بدانیم که نتیجه تحلیل های غیر واقع بینانه مانند تحلیل هایی که می گفتند این حاکمیت دوگانه انحراف درپی خواهد داشت.

محکوم شدن فتنه در حکم پیروزی نظام بود

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه مشروعیت رئیس جمهوری به ولایت است گفت: اینکه تا قبل از مراسم تنفیذ رئیس جمهور منتخب مردم خوانده می شودو زمانی که مراسم تنفیذ برگزار شد همه وی را رئیس جمهور می خوانند نشان دهنده این مسئله است.

وی ادامه داد: در مذاکرات مجلس برای دادن رای اعتماد به وزرا دو نکته مد نظر بود نکته اول اینکه همه کاندیدای وزارت چه افرادی که رای آوردند و حتی کسانی که رای نیاوردند وفاداری خود را به ولایت فقیه ابراز کردند که این امر پدیده مبارکی بود و نکته دوم هم این اینکه آنچه همه کاندیدای وزارتخانه ها به نحوی فتنه را محکوم کردند که این خودش برای نظام اسلامی در حکم پیروزی محسوب می شود.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: رهبری در اوج محبوبیت و با هوشیاری و بیداری دقیق شرایط کشور را اداره می کنند، آینده کشور روشن است و پیروزی با اسلام و قرآن است.

انقلاب اسلامی ایران ذره ای از اصولش عقب نشینی نخواهد کرد

وی با اشاره به اینکه هدف همه توطئه ها ایران است اظهارکرد: ایران در وسط جهنم توطئه ها امن ترین کشور است و با وجود همه توطئه ها انقلاب اسلامی ایران ذره ای از اصولش عقب نشینی نخواهد کرد.

آیت الله خاتمی آنچه با تاکید براینکه هوشیاری ملت ها توطئه را خنثی می کند افزود: هدف نهایی دشمنان در عراق سقوط دولت نوری مالکی است و در لبنان هم هدف نهایی کنار زدن حزب الله است.

وی سوریه را کلکسیون جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی و فرانسه دانست وافزود: مسئله وجود سلاح هسته ای در سوریه مقدمه سازی برای حمله نظامی به این کشور است.

دشمن شناسی و بصیرت مسئولان دشمنان را مایوس می کند

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی زمینی گفت: دشمن شناسی و بصیرت مسئولان و دولتمردان دشمنان را مایوس و سرافکنده می کند.

حجت الاسلام سید علی فقیه نیز در در جمع فرماندهان، کارکنان پایور و وظیفه پشتیبانی منطقه ۵ نیروی زمینی ارتش گفت: خدمت به مردم و نظام موجب رشد و تعالی کشور اسلامی و افتخار دولتمردان در صحنه های سیاسی و فرهنگی است.

حجت الاسلام فقیه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر خداشناسی، خودشناسی، وظیفه شناسی و دشمن شناسی را از مواردی دانست که دولتمردان بایستی ملاک رفتار و کردار خویش قرار دهند و افزود: دولتمردان باید مکتبی و مردمی بودن این دو شهید را ملاک و الگوی خود قرار دهند و جهت هر چه بهتر خدمت کردن به این مردم کوشش کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات