دبیر بیست و دومین همایش ائمه جمعه سراسر کشور، از حضور و سخنرانی سران قوا در این همایش خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی دبیر بیست و دومین همایش ائمه جمعه سراسر کشور در نشستی با اعلام این خبر، افزود: یست و دومین همایش ائمه جمعه سراسر کشور از هجدهم الی بیستم شهریور ماه سال جاری در تالار آدینه تهران برگزار می شود.

وی با بیان این که این همایش با عنوان سبک زندگی اسلامی و همچنین حماسه سیاسی و اقتصادی برگزار خواهد شد، افزود: تمام برنامه ها و سخنرانی های این همایش پیرامون این موضوع خواهد بود و ما چندی پیش در این راستا فراخوانی به کل ائمه جمعه سراسر کشور ارائه کردیم تا مقالات خود را در ارتباط با عنوان همایش ارسال کنند که تاکنون ۶۵ مقاله دریافت کرده ایم و در کمیته ای زیر نظر معاونت فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه این مقالات مورد ارزیابی قرار می گیرد و سپس در همایش از آن استفاده خواهد شد و در مطبوعات نیز برای عموم به چاپ خواهد رسید.

ابراهیمی با بیان اینکه در روز اول همایش، ائمه جمعه با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با مقام معظم رهبری دیدار خواهند کرد، گفت: در واقع سخنران افتتاحیه این مراسم مقام معظم رهبری است که ایشان در این دیدار رهنمودهای لازم را برای شکوفایی هر چه بیشتر نهاد نماز جمعه و مسائل مربوط به این نهاد مطرح خواهند کرد.

معاون امور استان های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: از جمله مسائلی که مقام معظم رهبری همواره در ارتباط با نماز جمعه بر آن تاکید داشتند، تلاش برای جذب هر چه بیشتر جوانان در نمازهای جمعه بوده است.

وی اظهار کرد: در این دیدار رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نیز به ارائه گزارشی از عملکرد این شورا در راستای تحقق فرامین رهبری خواهد پرداخت.

ابراهیمی همچنین افزود: ائمه جمعه شرکت کننده در این همایش در اولین ساعت های روز اول همایش با حضور در مرقد امام خمینی با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید بیعت و با حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی دیدار خواهند کرد.

معاون امور استان های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گفت: در این دیدار که با اهدای تاج گل همراه خواهد بود حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی به ائمه جمعه خیر مقدم گفته و گزارشی از وضعیت حرم و برنامه هایی که در حال انجام است و علاقه مند هستند ائمه جمعه با آن آشنا شوند ارائه خواهند داد.

وی تصریح کرد: طی سه روز برگزاری بیست و دومین همایش ائمه جمعه سراسر کشور سران سه قوه اعم از رییس قوه مجریه، مقننه و قضاییه به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت و آنها دعوت ما را برای حضور در این همایش پذیرفته اند.

ابراهیمی با بیان این که ائمه جمعه ارتباط مستقیمی با توده های مردم و جامعه دارند و نقش مهمی در تبیین سیاست های نظام اسلامی بر عهده خواهند داشت، تصریح کرد: سران سه قوه از حضور در جمع ائمه جمعه جهت تبیین سیاست ها و ارائه گزارش استقبال کردند و در واقع ما در این زمینه شاهد استقبال متقابل بودیم یعنی هم ائمه جمعه علاقه مند هستند که نظرات و دیدگاه های خود را به سران سه قوه منعکس کنند و از طرف دیگر سران سه قوه هم دوست دارند که مستقیم با ائمه جمعه ارتباط داشته باشند ؛چرا که آنها زبان گویایی هستند که می توانند نظرات و خواسته های مسئولان را به مردم منتقل کنند.

معاون امور استان های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان این که نهاد نماز جمعه همواره تلاش کرده بر اساس رهنمودها و سیاست هایی که مقام معظم رهبری تبیین می کنند، حرکت کند، گفت: ائمه جمعه در سراسر کشور تلاش می کنند که زمینه هر چه بیشتر خدمت رسانی مسئولان به مردم را فراهم کنند و تا آنجا که توان دارند موانعی که سر راه خدمت رسانی مسئولان به مردم وجود دارد را برمی دارند، لذا در این راستا تعدادی از مسئولان تقاضای ارتباط و ملاقات با ائمه جمعه را داشتند و درخواست کردند که در سه روز همایش فرصتی اختصاص داده شود تا آنها بتوانند نقطه نظرات خود را با ائمه جمعه بیان کنند و از جمله وزرایی که برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کردند می توان به وزیر کشور، اطلاعات و ارشاد و همچنین مسئولان برخی از سازمان ها و نهادها اشاره کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات