سخنگو و یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهارات روز گذشته سخنگوی دولت درباره تعیین پنج نماینده از سوی این کمیسیون برای هم اندیشی با مسئولان معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری درباره اصلاح بودجه ۹۲ را رد کردند.

روز گذشته « محمدباقر نوبخت» سخنگوی دولت، در اولین نشست خود با اصحاب رسانه از تشکیل جلساتی بین دولت و مجلس برای ارائه اصلاحیه بودجه ۹۲ خبر داد.

وی در این رابطه تصریح کرد: از آنجا که رویکرد دولت تدبیر و امید اینست که همه کارهای خود را با نمایندگان مردم در قالب کمیسیون های تخصصی مجلس هماهنگ و از این ظرفیت استفاده کند، پیرو جلسه ای که دیروز با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس داشتم، این کمیسیون با دید بسیار مثبت پنج نفر از اعضای خود را انتخاب کرد تا در جلسات مشترک با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، بتوانیم به متنی واحد در خصوص اصلاحیه قانون بودجه سال ۱۳۹۲ دست پیدا کنیم.

اگر چه نوبخت صراحتاً از تعیین پنج نماینده از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای مذاکره با دولتی ها در خصوص اصلاحیه لایحه بودجه ۹۲ سخن گفت، اما سخنگوی کمیسیون مذکور امروز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار فارس این موضوع را به صراحت رد کرد.

غلامرضا کاتب در این خصوص به خبرنگار فارس توضیح داد: دولت تقاضا کرده کمیسیون برنامه و بودجه نمایندگانی را برای همفکری و هماهنگی درباره اصلاحیه بودجه معرفی کند اما کمیسیون در این زمینه به جمع بندی نرسید.

وی افزود: کمیسیون مذکور هیچ کسی را برای این کار انتخاب نکرده و اگر هم کسی معرفی شده، نظر کمیسیون نیست و هر کس در این زمینه تصمیم گرفته یا حرفی زده، خودش باید پاسخگو باشد.

* جزئیات درخواست بودجه ای دولتی ها از مجلس


موسی الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم در این رابطه در گفت وگو با خبرنگار فارس سخنان نوبخت مبنی بر معرفی پنج عضو این کمیسیون به دولت برای رایزنی و توافق در خصوص اصلاحیه بودجه ۹۲ را رد کرد.

وی توضیح داد: آقای نوبخت روز سه شنبه به کمیسیون برنامه و بودجه آمد و بحث مفصلی را در خصوص اصلاحیه لایحه بودجه آغاز کرد و حدود ۲۰ نفر از نمایندگان هم در این خصوص نظراتشان را بیان کردند.

به گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه، دولت برای اصلاح بودجه ۹۲ چهار مجوز از مجلس خواسته که این کمیسیون هم به طور ضمنی با آنها موافقت کرده اما تصمیم گیری نهایی در این زمینه به نظر نمایندگان ملت در صحن مجلس موکول شد.

ثروتی درخواست های مطرح شده از سوی نوبخت را مجوز جابجایی اعتبارات عمرانی، مجوز جابجایی اعتبارات جاری و مجوز برای تخصیص ها عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به پرداخت عیدانه شش هزار میلیارد تومانی به مردم در اسفند سال گذشته با استقراض از صندوق توسعه ملی گفت: قرار بود سالی ۲ هزار میلیارد تومان به صندوق مذکور بازگردد اما دولت با توجه به شرایط سخت موجود، خواستار تعویق یک ساله در بازپرداخت اقساط شد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان تصریح کرد: در نهایت قرار شد دولت لایحه اصلاحیه بودجه را به مجلس بدهد تا بررسی شود و توافقی برای برگزاری جلسه بین نمایندگان کمیسیون و دولتی ها نشد اما دیروز از طریق رسانه ها مطلع شدم سخنگوی دولت گفته که کمیسیون پنج نفر را برای هم فکری در خصوص اصلاح بودجه معرفی کرده که نمی دانم این توافق با چه کسی صورت گرفته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات