رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله به سوریه بازی با آتش است و آینده مشخصی ندارد گفت: همواره مستشرقین صهیونیست یا برخی کشورهای منطقه به آمریکایی ها خط می دهند.

به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی پنجشنبه شب در حاشیه نشست با اصحاب رسانه در جمع خبرنگاران در قم با اشاره به شرایط کنونی در سوریه اظهار کرد: در این بین غرب به دنبال بهانه گیری است و برنامه ریزی آنها برای حمله از گذشته صورت گرفته است و استفاده از سلاح شیمیایی تنها بهانه است؛ امروز موازنه میدانی در سوریه تغییر یافته و هدف آمریکا از حمله تغییر آن به نفع خودش است.

وی افزود: ارتش سوریه موفق شده است در برخی مناطق تروریست ها را وادار به عقب نشینی کند به همین دلیل آمریکا و سایر کشورهای غربی از این وضعیت ناخشنود بوده و سعی می کنند با اقدامات خود در شرایط کنونی تغییراتی را به وجود بیاورند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حمله به سوریه بازی با آتش است و آینده مشخصی ندارد عنوان داشت: همواره مستشرقین صهیونیست یا برخی کشورهای منطقه به آمریکایی ها خط می دهند.

وی ادامه داد: آمریکا در افغانستان دچار اشتباه بزرگی شد زیرا زمانی که شوروی این کشور را در اشغال خود داشت آنها سعی کردند با ایجاد گروه های تندرو مسئله را فیصله دهند اما از این امر غافل بودند که جبهه شمال فعال است و سرانجام همین تندروها وبال گردن آمریکایی ها شدند و مشکلاتی را برایشان به وجود آوردند.

لاریجانی با بیان اینکه برخی کشورها از وضعیت سوریه احساس ترس می کنند گفت: قدرت طلبی مشکل این چند کشور است؛ آنها تمایل دارند یک امپراطوری قدیمی را احیا کرده و قدرتی جدید را به وجود بیاورند.

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: برخی کشورها قصد دارند به وسیله زور قدرتی را تشکیل دهند اما نمی دانند که دنیای امروز شرایطی برای ایجاد قدرت های الهام بخش به وسیله زور ندارد و این یک اشتباه استراتژیکی است.

وی بیان داشت: کشورهای غربی در سوریه هم دچار اشتباه شده اند به این ترتیب که گمان می کنند حمله به سوریه شخصیت بین المللی آنها را بازآفرینی می کند زیرا توهم مدیریت بین المللی را دارند و بر این عقیده هستند که اگر در منطقه حادثه ای رخ دهد آنها باید عکس العمل نشان دهند در حالیکه برخورد تاکتیکی با تروریسم اشتباهی استراتژیک محسوب می شود.

لاریجانی خطاب به کشورهای غربی گفت: ممکن است در مقطعی زمانی بتوانید از تروریست ها به صورت تاکتیکی در سوریه استفاده کنید اما همین گروه ها بعدها به مشکل استراتژیکی شما تبدیل می شوند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات