خطیب جمعه موقت تهران:

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه حتما دولت پیام ملت مومن و مجلس شورای اسلامی را درباره سه وزارتخانه مهم علوم تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان دریافت کرده است، از رئیس جمهور خواست که هر چه زودتر تکلیف این سه وزارتخانه را مشخص کند.

به گزارش افکارنیوز، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به دیدار اعضای دولت با رهبر معظم انقلاب در هفته دولت اظهار کرد: در دیداری که اعضای دولت یازدهم با رهبر معظم انقلاب داشته اند، حضرت ولی امر مسلمین مطالب بسیار باارزشی را بیان کردند که این گفته ها بسان سخنان اهل بیت (ع) می درخشد و برگرفته از آیات و روایات است.

وی افزود: سخنان رهبر معظم انقلاب نقشه راه همه دولت ها است که برگرفته از قرآن، روایات و سخنان بنیان گذار انقلاب اسلامی است.

امام جمعه موقت تهران با تبریک هفته دولت به دولتمردان تصریح کرد: توفیق دولت یازدهم در خدمت به خلق و رفع مفاسد و مشکلات را از خداوند متعال درخواست می کنیم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب ویژگی های دولت مطلوب اسلامی را در دیدار با اعضای دولت در آینه سخنان امام راحل قابل رؤیت دانستند، گفت: رهبر معظم انقلاب در برخی کتاب ها این سخنان را استخراج کرده و موکدا تاکید دارند که مسئولان به فرمایشات امام (ره) و وصیت نامه های شهدا توجه کنند و امروز امام حاضر ما آینه همان امام راحل است.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه سلامت اخلاقی و اعتقادی یکی از ویژگی های دولت مطلوب اسلامی است، عنوان کرد: اگر مسئول نظام و جامعه اسلامی هستید، باید بدانید که ابتدا ایمان به ابعاد دین لازمه عمل کردن به وظایف است؛ چراکه دین ما، دین فرهنگ، اقتصاد، تربیت، سیاست و… است.

وی اضافه کرد: رمز انحصاری نجات بشر در قرآن مورد اشاره قرار گرفته است که آن را باید از آیات قرآن کریم استخراج کنیم. وزیر، مدیرکل، استاندار و فرماندار جمهوری اسلامی باید این انقلاب را با همان آهنگی که امام (ره) و شهیدان آن را باور داشتند، باور داشته باشند و اعتقاد کامل به تحقق وعده های حق تعالی را به عنوان یک تجربه در رأس فعالیت های خود قرار دهند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امام (ره) با همین اعتقاد به وعده های حق تعالی مقابل مستکبران و جهانیان ایستاد و بر حکومت طاغوت پیروز شد، گفت: پس از پیروزی انقلاب هشت سال در مقابل همه کشورهای دنیا ایستادیم در حالیکه تحریم آنقدر شدید بود که حتی سیم خاردار هم به ما نمی دادند. دیدید که مقاومت برای خدا پیروزی به همراه دارد، مگر ما امروز نسبت به این شرایط ضعیف تر هستیم.

وی تاکید کرد: برجستگی دولت مطلوب اسلامی در این است که خدمتگزار مردم باشد؛ چراکه خدمت به مردم اساس کار انبیاء است. انبیاء برای نجات مردم آمدند و مسئول دولت اسلامی، حق ترئوس و اینکه بخواهد خود را برتر از دیگر بداند، ندارد، بلکه باید در سنگر خدمتگزاری به مردم را داشته باشد.

حجت السلام صدیقی اضافه کرد: در این راستا کسانیکه با سلایق مختلف در دولت یازدهم حضور می یابد در ارتباط با هر جریانی که باشم، باید بدانم متن اصلی حضور در دولت اسلامی خدمت به مردم است و مابقی مطالب همه در حاشیه قرار دارد.

وی با قدردانی از رئیس جمهور که رهبر معظم انقلاب نیز از سخنان، اقدامات و مواضع او پس از پیروزی انقلاب تجلیل کرده اند، خاطر نشان کرد: بالاخره ایشان لباس پیغمبر به تن دارد و می داند که خدمت به مردم در چارچوب مشخص و زیر پرچم ولایت خواهد بود و با شرایطی که ایشان دارند حتما می دانند که نوع کار ایشان باید با رؤسای جمهور قبلی متفاوت باشد.

خطیب جمعه موقت تهران با قدردانی از رئیس جمهور و مجلس شورای اسلامی که در اسرع وقت کابینه را معرفی کرده و بدون تعلل وزیران را انتخاب کرده اند، گفت: انتظار ما تکمیل کابینه از سوی رئیس جمهور است، دولت حتما پیام مجلس را که پیام همه مردم بود، دریافت کرده است. دانشگاه ها، آموزش و پرورش و محیط ورزش که مرتبط با جوانان است سه وزیر مناسب می خواهد که توقع مردم مومن و مجلس را برآورده کرده و هیچ گروهی روی آنها حساسیت نداشته باشد.

وی اظهار کرد: انشاءالله رئیس جمهور عالم، فرهیخته و خوش سابقه در این سه جبهه خدمتگزاری خود را تکمیل کرده و با معرفی افراد خوش سابقه و توانمند تکلیف وزارتخانه های باقی مانده را هر چه زودتر مشخص کنند.

حجت الاسلام صدیقی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز تهران با اشاره به مسائل مصر گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که مایل نیستیم در امور داخلی مصر دخالت کنیم، اما به کشتار مردم بیگناه که اسلحه بدست ندارند، نیز نمی توانیم بی توجه باشیم. کشتار مردمی که اسلحه بدست ندارند در هر قانون و دادگاهی محکوم است.

وی افزود: از کشور مصری که سابقه مدنیت و علاقه به اهل بیت (ع) در آن موج می زند، توقع داریم که دلسوزانش تدبیری بیاندیشند و از جنگ داخلی جلوگیری کنند؛ چراکه به دنبال کور کردن خط انقلاب در دیگر کشورها است.

امام جمعه موقت تهران گفت: اینکه برخی کشورها به حوادث مصر دامن می زنند به دلیل وحشت از شکل گیری بیداری اسلامی است توقع این است که دلسوزان کشور مصر جنگ داخلی را دفع کنند و با انتخابات آزاد مسیر را طی نمایند، البته اینکه حسنی مبارک آزاد شد و منتخب مردم این کشور در بند است هم تعجب برانگیز است.

وی درباره کشتارها و ترورها در عراق نیز تصریح کرد: این موضوع جزء مصیبت هایی است که بر مردم نازل می شود، ترورها و کشتارها در عراق نشاندهنده یک طراحی است که برخی کشورهای منطقه سر آن دارند که جنگ فرقه ای در عراق راه بیاندازند، اما هوشیاری دولت و علمای این کشور جنگ فرقه ای را تاکنون خنثی کرده است.

حجت الاسلام صدیقی تاکید کرد که بعثی ها و تکفیری ها در کشور عراق سعی دارند با همکاری برخی کشورهای منطقه اوضاع را ناامن کرده و به سمت جنگ فرقه ای ببرند که امیدواریم دولت عراق در مقابله با این موضوعات موفق باشند.

وی درباره مسائل سوریه و تهدید آمریکا برای حمله به این کشور گفت: آمریکایی ها به بهانه وجود سلاح های شیمیایی در عراق به این کشور حمله کردند و با بهانه ای که اصل آن مبهم بود و در یازده سپتامبر در آمریکا اتفاق افتاد، به افغانستان نیز لشگرکشی کرده و در هر دوی این کشورها شکست خوردند.

خطیب جمعه موقت تهران ادامه داد: آمریکا اینقدر ذلیل شده که با ریسمان پوسیده اسرائیلی ها به باتلاقی می رود که رفتنش با خودش است، اما بیرون آمدنش قطعا با اختیار خودش نخواهد بود. همانطوریکه با آن همه هزینه سرسام آور که به ملت خود تحمیل کردند و فرزندان ملت آمریکا را به کشتن دادند، به عراق و افغانستان هجوم آوردند و با ذلت از عراق خارج شده و در افغانستان هنوز هم گرفتارند.

حجت الاسلام صدیقی خاطر نشان کرد: آمریکا در حالی خود را برای حمله به سوریه آماده می کند که به انبار باروت کبریت خواهد زد و علاوه بر در معرض خطر قرار دادن رژیم صهیونیستی، ملت های مسلمان را بیشتر از خود متنفر خواهد کرد. قطعا آنها در این اشتباه پیروزی نخواهند داشت و پیروزی تنها از آن ِ ملت مقاومت سوریه خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات