عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، از تعیین گزینه های پیشنهادی مجلس برای تصدی ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست خبر داد و گفت: محمدرضا تابش، انوشیروان محسنی بندپی و محمد مجابی جزء گزینه های مورد تایید این فراکسیون به شمار می روند.

به گزارش افکارنیوز : " کمال الدین پیرموذن" نماینده مردم اردبیل، نمین و نیر در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران از تعیین گزینه های پیشنهادی مجلس برای تصدی ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست خبر داد و گفت: محمدرضا تابش، انوشیروان محسنی بندپی و محمد مجابی جزء گزینه های مورد تایید این فراکسیون به شمار می روند و به عقیده بنده محمد مجابی بهترین گزینه برای تصدی ریاست این سازمان است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تعیین گزینه نهایی ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست به نظر دولت بستگی دارد، افزود: این فراکسیون بر این باور است دولت یازدهم دولت عقل و تدبیر بوده و فعالیت خود را نیز بر همین اصل پایه گذاری کرده است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس، با تاکید براینکه سازمان حفاظت از محیط زیست مسئولیت سنگینی دارد، خواستار معرفی هرچه سریعتر ریاست این سازمان شد و اظهار داشت: تاخیر در انتصاب ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست خسران های فراوانی به همراه خواهد داشت.

پیرموذن درادامه با یادآوری آلودگی ناشی از نشت کشتی نفتکش هندی در خلیج فارس، نسبت به پاکسازی هرچه سریع تر لکه های نفتی تاکید و تصریح کرد: شخصی که ریاست سازمان حفاظت از محیط زیست را بر عهده می گیرد باید در خصوص آلودگی ناشی از ریزگردها، آلودگی هوا، احیای تالاب ها و دریاچه ها، حفظ حیات وحش و تخریب جنگل ها، برنامه ای جامع داشته باشد، زیرا محیط زیست با انسان و سلامت آن ارتباطی تنگاتنگ دارد.

وی در ادامه در خصوص خشک شدن دریاچه ارومیه، و ضرورت اهمیت دادن رئیس سازمان محیط زیست نسبت به این امر مهم گفت: با توجه به تشکیل کارگروهی ویژه برای احیای دوباره دریاچه ارومیه از رییس جمهور و وزیر نیرو تشکر می کنم و بدون شک با وجود قول مساعدت وزیر نیرو برای نجات این دریاچه از خطر خشکسالی، امیدواریم هرچه سریع تر با اقدامات اثربخش شاهد احیای دریاچه ارومیه باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات