روزنامه تابناک نیز بر اساس شنیده های خود گزارش داده است که محمدرضا عارف اخیرا دیداری با هاشمی رفسنجانی داشته و گفته خاتمی به او توصیه کرده است که حزبش را راه انداخته و برای ریاست مجلس دهم فعالیت کند.

گروه سیاسی ؛ مهمترین اخبار و گزارش های ویژه روزنامه های صبح کشور به این مطالب اختصاص داشته اند:

احمدی نژاد می خواست ترکیب خبرگان را عوض کند


روزنامه بهار مانند اکثر روزنامه های صبح امروز خبر ویژه خود را به صحبت های زاکانی عضو اصولگرای مجلس نهم اختصاص داد که گفته بود احمدی نژاد قصد داشت ترکیب مجلس خبرگان را عوض کند.

این روزنامه در ادامه نوشت: زاکانی در سخنرانی ای در دانشگاه شهید بهشتی، خبر داد که محمود احمدی نژاد از سال ۸۵ برای ایجاد تغییر در مجلس خبرگان رهبری، برنامه داشت. زاکانی در این افشاگری، آن هم یک روز قبل از آغاز این دوره از اجلاس خبرگان رهبری خبر داد که خرداد سال ۸۵، محمود احمدی نژاد به او پیشنهاد داده است: «بیا داخل دولت و با ما کارهای سیاسی انجام بده، دست به دست هم دهیم و خبرگان رهبری را عوض کنیم و پیرمرد ها را برده و به جای آنان جوانان را بیاوریم. » زاکانی در ادامه مدعی شد به دلیل این که یک «بچه بسیجی» است از قبول مسئولیت در دولت احمدی نژاد خودداری کرده گفت: «رییس جمهوری بعد از هفت، هشت ماه خدمت چه کارش با خبرگان رهبری است. »

ناهار سیاسی ناطق و آیت الله رفسنجانی
روزنامه ابتکار امروز از دیدار خصوصی ناطق نوری و آیت الله هاشمی رفسنجانی خبر داده است. بر اساس گزارش های دریافتی ورود آیت الله هاشمی رفسنجانی به روستای اوزکلا از توابع شهرستان نور با استقبال گرم علی اکبر ناطق نوری و جمعی دیگر از اعضای خانواده او همراه شد. در میان استقبال کنندگان، احمد ناطق نوری (برادر ناطق) ، آیت الله رسولی محلاتی (پدرزن ناطق و از اعضای ارشد دفتر مقام معظم رهبری) ، سید جواد رسولی محلاتی (سفیر ایران در عربستان) و حجت الاسلام شهیدی محلاتی (باجناق ناطق نوری و مشاور دکتر حسن روحانی) حضور داشته اند. گفته می شود این دو چهره سیاسی بعد از صرف ناهار، برای ساعاتی درباره مسائل مختلف به گفت وگو پرداخته اند. از جزئیات مباحث و نتایج آن، هنوز خبری در دسترس نیست. به نوشته این روزنامه سال ناطق نوری گذشته میزبان دکتر حسن روحانی و سال قبل از آن میزبان علی لاریجانی در شهرستان نور بود.

پیگیری ۱۶ میلیارد در قوه قضاییه
روزنامه اعتماد نیز در گزارش صفحه یک خود به بررسی ماجرای ۱۶ میلیارد هدیه نهاد ریاست جمهوری به دانشگاه ایرانیان پرداخته و نوشته است: آیا پرونده تخلف مالی دولت دهم بسته شد؟
در این گزارش همچنین آمده است احتمال پیگیری این اعمال مجرمانه در قوه قضاییه نیز وجود دارد: «از آنجایی که اقدام دولت دهم در آخرین روز کاری اش از سوی معاون اول رییس جمهور «مجرمانه» خوانده شده احتمال آن وجود دارد که با بازگردانده شدن این مبلغ به حساب نهاد ریاست جمهوری پرونده این تخلف مالی بسته نشود و دولت جدید این مساله را همچنان از طریق قوه قضاییه و نهادهای قانونی برای مشخص شدن متخلفان و مجازات آنان پیگیری کند. این مساله یی است که برخی نمایندگان مجلس نیز بر آن تاکید دارند و معتقدند با بازگردانده شدن شانزده میلیارد تومان به حساب نهاد ریاست جمهوری نباید رسیدگی به این تخلف مالی متوقف شود. »

یارگیری اصلاح طلبان از فراکسیون اکثریت!
روزنامه کیهان اما در گزارشی مدعی شد اعضای فراکسیون اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی به دنبال یارگیری از میان اصولگرایان هستند.
در ادامه این خبر آمده است: برخی خبر ها حاکی از آن است که دو طیف اصلاح طلبان و دولت درصدد ایجاد شکاف در میان «اکثریت رهروان» هستند تا بدین ترتیب مقدمه ایجاد فراکسیون حامیان دولت را تحت عنوان فراکسیون اعتدال فراهم کنند.
اما در هر صورت تلاش برای از هم گسیختن اکثریت مجلس با رهبریت فرامسیون اعتدال و ریاست آن کاظم جلالی شدت گرفته و گفته می شود همان ترکیبی که به برخی وزرای مورد اعتراض نظیر زنگنه و آخوندی رأی مثبت داد، استعداد تبدیل شدن به فراکسیون دولتی را دارد.

لغو بخشی از اختیارات کمیسیون سیاسی- دفاعی دولت
روزنامه خراسان
نیز در بخش اخبار ویژه خود نوشت: در حالی که بر اساس مصوبه اول دی ماه سال ۸۶ کابینه نهم، اختیارات هیئت وزیران با رعایت ماده ۲۲ آیین نامه داخلی هیئت دولت به وزرای عضو کمیسیون سیاسی – دفاعی دولت تفویض شده بود، کابینه یازدهم در یکی از اولین جلسات خود به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی این مصوبه را لغو کرده که این ابلاغیه طی روزهای اخیر توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است.

عارف به دنبال ریاست مجلس دهم

روزنامه تابناک نیز بر اساس شنیده های خود گزارش داده است که محمدرضا عارف اخیرا دیداری با هاشمی رفسنجانی داشته و مذاکراتی را برای گرفتن مسئولیت مرکز مطالعات استرتژیک مجمع تشخیص داشته است وی در آن جلسه از مخالفت خاتمی برای گرفتن این مقام و منع همکاری با هاشمی خبر داده و گفته خاتمی به او توصیه کرده است که حزبش را راه انداخته و برای ریاست مجلس دهم فعالیت کند.

نظرسنجی، این بار برای انتخاب شهردار
همچنان که رقابت ها بین اصولگرایان و اصلاح طلبان برای فتح بهشت و کرسی شهرداری تهران ادامه دارد، روزنامه های متعلق به هر دو جناح نیز تمام توان تبلیغاتی خود را برای نامزدهای مورد نظرشان قرار می دهند. به همین دلیل روز گذشته روزنامه تهران امروز در مطلبی مدعی شد بر اساس نظرسنجی صورت گرفته ۹۲ درصد مردم از اقدامات شهرداری طی چند سال گذشته راضی اند.
این روزنامه همچنین در ادامه آورده است: «یک نظرسنجی تلفنی نشان می دهد حدود ۶۵ درصد شهروندان تهرانی در پاسخ به این پرسش که «شما با شهردار شدن کدام یک از این افراد بیشتر موافق هستید؟ » ، محمدباقر قالیباف را به عنوان گزینه مطلوب خود ارزیابی کرده اند و پس از قالیباف، غلامحسین کرباسچی با۱۱.۲ درصد و محسن هاشمی رفسنجانی با ۹درصد آرا قرار گرفته اند. »

یک میلیارد کجاست؟
روزنامه ایران
نیز در ستون دیگه چه خبر خود نوشت: مطلع شدیم که در حالی که دانشگاه احمدی نژاد با صدور اطلاعیه ای مدعی شد که تمام ۱۶ میلیارد را به حساب دولت بازگردانده است، اما مشخص شده که دانشگاه ایرانیان فقط ۱۵ میلیارد را پس داده است و هنوز یک میلیارد از بیت المال را به حساب دولت بازنگردانده است. یک مقام آگاه در دفتر رئیس جمهور به سایت روز نو گفته است با پیگیری هایی که از سوی نهاد ریاست جمهوری صورت گرفت، سرانجام روز شنبه ۱۵ میلیارد تومان از ۱۶ میلیاردی را که از حساب دولت برداشت کرده بودند به این حساب بازگرداندند اما هنوز یک میلیارد تومان دیگر باقی مانده است که مشخص نیست چرا مسئولان دانشگاه احمدی نژاد این مبلغ را به صورت کامل به حساب دولت واریز نکرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات