در مراسم پایانی چهاردهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری

رییس مجلس خبرگان با تاکید بر این که تایید علما و مراجع عظام و هم چنین مقام معظم رهبری از روحانی تایید مطلق نیست، اظهار کرد: حضور ما به معنای تخریب نیست بلکه به معنای مصلحت و کمک به دولت هاست.

به گزارش افکارنیوز ، آیت الله مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان عصر چهارشنبه در مراسم پایانی چهاردهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری با تشکر از حضور فعال اعضای خبرگان خاطرنشان کرد: در جلسات امسال اکثریت اعضای خبرگان حضور داشتند. برخی نیز بیمار بودند که برای آن ها آرزوی سعادت و عافیت داریم.

او با اشاره به حضور برخی از مسوولان کشوری و لشگری در این اجلاس خاطرنشان کرد: من از طرف نمایندگان خبرگان رهبری از حضور سردار سلیمانی و حجت الاسلام والمسلمین روحانی تشکر می کنم.

مهدوی کنی ادامه داد: آقای روحانی با حضور در این اجلاس صحبت هایی درباره سیاست های داخلی و خارجی و هم چنین فرهنگ انجام دادند که این صحبت ها بیاناتی امیدوارکننده بود. ما برای او آرزوی توفیق می کنیم و در حد توان به او یاری خواهیم رساند. امیدواریم سیاست هایی که ایشان برای رفع مشکلات دارند، کارگشا باشد. ما برای ایشان آرزوی توفیق داریم و امیدواریم دولت و همکارانش در مسیری که اعلام کرده اند، موفق باشند.

وی با تاکید بر این که تایید علما و مراجع عظام و هم چنین مقام معظم رهبری از آقای روحانی تایید مطلق نیست، اظهار کرد: ما وظیفه داریم که ایشان را تایید کنیم اما نباید در مقابل برخی از مسائل ساکت باشیم. وظیفه اصلی مجلس خبرگان صیانت از رهبری است. البته حضور ما به معنای تخریب نیست بلکه به معنای مصلحت و کمک به دولت هاست.

مهدوی کنی با اشاره به جزییات این اجلاس دو روزه اظهار کرد: اعضای خبرگان در این دو روز پیشنهادها و نقدها و مطالبی را نسبت به اوضاع کشور بیان کردند که نشان دهنده دغدغه آن ها نسبت به اوضاع کشور است. چنان که ما گاهی به مسوولان اعتراضی می کنیم این اعتراضات به معنی تصحیح در کارهاست.

او ادامه داد: خلاصه ای از مطالبی که در این اجلاس ارائه شد، توسط دبیرخانه این اجلاس به مقام معظم رهبری و هم چنین به مسوولان رده بالای نظام یعنی رییس جمهور ارائه می شود.

رییس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان این که خبرگان رهبری ابعاد مختلفی دارند، خاطرنشان کرد: یک بعد ما جنبه خبرگان رهبری است. ما به عنوان علما و روحانیت ایران و هم چنین ائمه جمعه با مردم در ارتباط هستیم و گرفتاری های آن ها را درک می کنیم.

مهدوی کنی با بیان این که در جلسه امروز با آقای روحانی پیشنهاد شد که فردی نقش بین رابط خبرگان و روحانیت با دولت را ایفا کند، گفت: ما معتقدیم که باید از طرف دولت شخصی انتخاب شود که دولت در این ارتباط احساس مسوولیت بکند. ما معتقدیم مردم مشکلات خود را باید به رابط دولت برساند و دولت نیز به مجلس خبرگان این مشکلات را ارائه دهد.

وی ادامه داد: این اقدام در صورتی شایسته است که جنبه تشریفاتی نداشته باشد. در این اقدام بحث هایی که مطرح می شود باید پاسخ داشته باشد، چنان چه پاسخ مثبت است، باید کاری انجام شود و چنان چه پاسخ منفی است باید دلایل آن ذکر شود.

مهدوی کنی با بیان این که من قبلا این پیشنهاد را در دولتی که از آن اسم نمی برم مطرح کرده ام و این پیشنهاد عملی نشده است، گفت: من امروز به آقای روحانی گفتم که اگر قول می دهید، این کار را انجام بدهید؛ و امیدوارم پیشنهاد و تعهدی که آقای روحانی امروز دادند عملی شود.

وی در ادامه با بیان این که علاوه بر اتفاقاتی که در داخل کشور می افتد نسبت به اتفاقاتی که در خارج از کشور می افتد نیز نگران هستیم، اظهار کرد: ما خود را به مسائلی که در کشورهای اسلامی نظیر سوریه، پاکستان، عربستان، بحرین، مصر و لبنان می افتد، مسوول می دانیم. ما اگر می خواهیم خود را مسلمان واقعی بدانیم، باید در برابر ظلم هایی که به مسلمانان وارد می شود، تا جایی که می توانیم سکوت نکنیم و پاسخ بدهیم. ما اگر صدای مظلومیت کسی را می شنویم باید در حد توان مان به کمک وی بشتابیم و حداقل با وی احساس هم دردی کنیم.

رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دخالت های آمریکا و صهیونیست به نفع مسلمانان نیست، اظهار کرد: آن ها می خواهند مسلمانان جهان به جان یکدیگر بیفتند. آن ها با این دخالت های خود می خواهند همه را از بین ببرند و ما باید در مقابل آن ها بیدار باشیم و سکوت نکنیم. ما باید در حد توان مان به مسلمانان و مظلومان کمک کنیم. ما باید همان طور که امام خمینی (ره) فرمود، در مقابل مستضعفان پاسخگو باشیم و هم چنین در حد توان مان به مسلمانان و مظلومان جهان کمک کنیم.

مهدوی کنی در پایان خطاب به نمایندگان مجلس خبرگان گفت: امیدوارم زحماتی که شما همواره عهده دار می شوید، مورد توجه حضرت ولی عصر (عج) قرار بگیرد. شما باید جهاد داشته باشید چراکه روحانی خدمتکار کسی است که در تربیت و تعلیم و کمک به مردم بگذارد. مردم همواره نشان داده اند که طرفدار روحانیت هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات