علی مطهری به توجیه و تأویل مواضع تحریک آمیز سرپرست وزارت علوم در فتنه سال ۱۳۸۸ پرداخت.

به گزارش افکارنیوز ، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در جمع خبرنگاران با القای اینکه دعوا بر سر توفیقی دعوای «اصولگرا» و «اصلاح طلب» است، درباره سخنان تحریک آمیز توفیقی در دانشگاه گفت: حرف های آقای توفیقی قبل از اعلام نظر شورای نگهبان بوده و هر کسی حق اعتراض دارد حتی هر کسی حق دارد اعلام کند تقلب شده و معتقد باشد که تقلب شده ولی بعد از اعلام نظر شورای نگهبان دیگر به اعتراض خودش ادامه ندهد؛ ما چنین کسی را فتنه گر نمی دانیم، آقای توفیقی هم همین طور است، ممکن است ایشان واقعا معتقد بوده که تقلب شده همانطور که آن روزها خیلی از افراد حتی بسیاری از اصولگراها هم هنوز آن موقع فکر می کردند و معتقد بودند که تقلب شده است.

وی افزود: حرف آقای توفیقی در آن روزها که ۲۶ خرداد بوده حرف عجیبی نبوده است و گناهی هم نیست که کسی حتی الان هم معتقد باشد در انتخابات ۸۸ تقلب شده و به این معنی نیست که او ضد انقلاب و یا ضد ولایت فقیه است. زیرا نظر افراد را نمی شود عوض کرد، بحث درباره التزام عملی است اگر بعد از اعلام نظر شورای نگهبان کسی همچنان به اعتراضات خیابانی خودش ادامه دهد به او می گوییم فتنه گر.

درباره این اظهارات، سزاوار یادآوری است که:

۱- آقای توفیقی در سخنرانی کذایی درصدد آرام کردن جمع نبوده بلکه با تحریک احساسات حاضران، ادعا می کرده در انتخابات تقلب شده و رأی موسوی را به نام کس دیگری خوانده اند، بی آن که کوچک ترین سندی در آن سخنرانی یا پس از آن ارائه کند. بنابراین توفیقی با این اقدام خود هم دروغ گفته و هم تهمت بزرگی را به نظام وارد کرده است. ایراد اتهام بدون سند ولو به افراد ظلم و جرم است چه رسد به اینکه علیه نظام جمهوری اسلامی باشد. چنین اقدامی نه تنها «حق» -آن گونه که آقای مطهری ادعا می کند- نیست بلکه یک عمل مجرمانه است.

۲- کسانی چون سعید حجاریان، محمدعلی ابطحی، محمد خاتمی، موسوی خوئینی ها، تاجیک و… در خلوت یا جلوت بر دروغ بودن ادعای تقلب اذعان کرده اند و با این وصف سکوت ۴ ساله آقای توفیقی درباره دروغ بزرگی که گفته و سهمی که در پدید آوردن فتنه ایفا کرده، نشانه جنایت و ستمی دیگر است. در واقع سوال این است که با فرض جوزدگی آقای توفیقی، چرا وقتی سران جریان اصلاحات نیز اذعان کردند تقلب دروغ بوده، حاضر به جبران جفای بزرگ خود نشده است؟ !

۳- آقای مطهری مدعی است حتی اگر کسی الان هم معتقد به وقوع تقلب باشد، ضد انقلاب نیست. اولا؛ داشتن یک فهم (ولو غلط) با اقدام عملی ساختارشکنانه و آشوب افکنانه کاملا جداست. ثانیا؛ امیر مومنان (ع) در پاسخ طلحه و زبیر که مدعی بودند بیعت شان با حضرت از روی اکراه بوده و نه اختیار، فرمودند آنها یا باید به بیعت علنی خود وفادار بمانند و یا اینکه برای آنچه ادعا می کنند و در سینه شان پنهان است، دلیل بیاورند. یا باید برای ادعای تقلب- آن هم در حد ۱۱ میلیون رأی! - سند ارائه کرد و یا اینکه عذر تقصیر آورد و اذعان کرد که موضع گیری گذشته فاقد کمترین مبنا بوده است.

۴- فهم این نکته سخت نیست که اعتماد و وفاداری به حاکمیت، حداقل شرط حضور در سطح مدیریتی آن است و فردی که نظام اسلامی را -با بی تقوایی تمام- متهم به خیانت در آراء مردم کرده، طبعا و قطعا فاقد کمترین صلاحیت مدیریتی است. با این وصف حضور فعلی آقای توفیقی بر مسند وزارت علوم، عملی نامشروع و تصرف غیرقانونی است.

۵- و بالاخره این سوال همیشگی باقی است که برای آقای مطهری اصل نظام جمهوری اسلامی که شهدای والا مقامی نظیر استاد شهید مرتضی مطهری (ره) جان عزیز خود را در راه آن فدا کردند، مهم تر است یا همراهی با یک ائتلاف آلوده به انواع خیانت؟ ! آیا غیر از این است که کار فتنه گران در آشوب های خیابانی به حذف نام مبارک جمهوری اسلامی کشید؟ !
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات