جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این که «ایران لنگرگاه امنیت منطقه است» گفت: ملت ایران اسلامی تحمل گفت وگوی غیرنجیبانه دشمنان خود را ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در همایش تجلیل از حماسه سازان امنیت پایدار شمال غرب کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای منطقه شمال غرب کشور اظهار کرد: بی تردید ارواح طیبه همه شهیدان در فضای ملکوتی این سرزمین، در حال طیران و پرواز است و ناظر بر همه احوال هستند.

وی افزود: شهیدان انقلاب اسلامی به معراج الهی رفتند تا ضامن عزت، اقتدار، سربلندی و استقلال ملت مسلمان ایران باشند.

وی با بیان این که «ما ملت بزرگی هستیم دشمنان بزرگی نیز داریم» خاطرنشان کرد: ملت ایران در طول تاریخ ۳۵ ساله انقلاب اسلامی خود، از گذرگاه های سخت و سهمگینی عبور کرده است و در عرصه های مختلف با دشمنان بزرگی که هر کدام قادر بودند چند بار کره زمین را منهدم کنند، پنجه در پنجه افکندند و با دشمنانی مقابله کردند که از ابتدای انقلاب تاکنون در یک صف آرایی جهانی به مبارزه با آرمان ها و اهداف متعالی ایران اسلامی پرداخته اند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ملت بزرگ ایران اسلامی با رهبری امامان بزرگ خود و با غیرت مردان و زنان تاریخ ساز خود و با فداکاری، شهادت طلبی، شجاعت، غیرت، ایمان، روحیه جهادی و نسل عاشورایی و به برکت یک موج طوفانی از عشق و ایمان جهادی توانست در این صحنه های سخت و سهمگین، پشت دشمن را به خاک ذلت ساید و به تاریخ افتخارات جاودانه خود، هر روز برگ زرینی بیافزاید.

وی با بیان این که «مقاومت مثال زدنی ملت ایران و این مسیر نورانی از جهاد و ایستادگی در تاریخ هیچ ملتی به غیر از ایران یافت نمی شود» تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که ۳۵ سال در مقابل هجوم مستمر دنیای استکبار و دست نشاندگان منطقه و خودفروختگان محلی آن ایستادگی کرده است که این ایستادگی نه به قیمت نابودی یک کشور و یا آوارگی و فقر یک ملت بلکه به قیمت رشد نهال های استقلال، آزادگی، عدالت، پیشرفت، عزت و اقتدار تمام شده است.

وی با اشاره به این که «پیشرفت های به دست آمده ایران اسلامی در عرصه های صنعتی، نوسازی، دانش و دیگر عرصه ها علیرغم تمام هجمه ها و نبردهای سخت دشمنان کسب شده است» ادامه داد: کمتر ملتی در دنیا یافت می شود که میدان سخت مبارزه سهمگین نظامی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و روانی را در نوردیده و این چنین به شکوفایی و سربلندی رسیده باشد.

سلامی با تاکید بر این که» ملت ایران هیچ گاه خط کشی های قومی ومذهبی را عاملی برای بی تفاوتی در برابر امنیت ندانسته است» خاطرنشان کرد: همه ملت ایران هر نقطه از ایران را سرزمین خود می دانند و این یک حقیقت در دل مردم ایران اسلامی است.

وی افزود: این روحیه بی نظیر ملت ایران اسلامی، رمز عبور نظام از توطئه های تجزیه طلبانه دشمنان انقلاب و همچنین ضدانقلابیون است.

وی با اشاره به حضور نیروی زمینی سپاه در دفاع از امنیت منطقه شمالغرب کشور اظهار کرد: چشمان پاسداران نیروی زمینی سپاه همه زاویه های پنهان ناامنی کشور را گشوده و نورافکن ذهن آنان همه این سرزمین را روشن کرده و این مناطق را به امن ترین منطقه جهان تبدیل ساخته است.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به «نبردهای سخت نیروی زمینی سپاه با گروهک های تروریستی در سال های گذشته در مناطق مرزی» ادامه داد: جوانان سینه ستبر ایران اسلامی در مناطق غربی ایران امروز ایستاده اند و به دشمنان انقلاب اسلامی پیام مقاومت و ایستادگی در برابر هرگونه ناامنی را ارسال می کنند.

وی با بیان این که «امنیت همراه با عزت و استقلال هرگز به خودی خود به وجود نمی آید» تصریح کرد: قدرت های بزرگ در کمین هستند تا از ضعف ملت ها استفاده کنند و آن ها را در قل و زنجیر اسارت خود ببندند.

وی با اشاره به وضعیت تأسف بار امنیت در برخی از کشورهای منطقه از جمله مصر، عراق، لبنان، پاکستان، افغانستان، لیبی و بحرین و نیز جنایات استکبار در این کشورها ادامه داد: امنیت بی نظیر ایران اسلامی که نظامی ولایی در آن برقرار است حاصل رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین حضور در صحنه ملتی همراه و هم آوا با آرمان های انقلاب اسلامی است.

سلامی راه کار نیروی زمینی سپاه را مردمی کردن امنیت در ایران اسلامی به عنوان یکی از عوامل مهم امنیت پایدار به وجود آمده در مناطق مختلف ایران دانست و گفت: حضور مردم در صحنه های مقابله با هرگونه ناامنی، موجبات عبور همراه با آرامش از توطئه های سهمگین دشمنان را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: ما فرهنگ مقاومت، مبارزه، دانش، علم و محتوای پیشرفت را در کنار برقراری امنیت آموخته ایم و تجربه های بزرگی را برای عبور از شرایط سخت کسب کرده ایم که این تجربه ها منحصراً در اختیار ایران اسلامی است.

وی با بیان این که «ایران اسلامی امروز لنگرگاه امنیت و ثبات در منطقه است» خاطرنشان کرد: این مهم به برکت اسلام، ولایت فقیه، ملت مسلمان، ارتش، سپاه و بسیج و همچنین انسجام و وحدت ملتی است که سرمایه های اصلی رشد و تعالی کشور هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: هیچ سرمایه ای بالاتر از عزت و اقتدار نیست و این دو عنصر حاصل رشادت و شهادت، غیرت و جوانمردی مردان و زنان بلند پرواز این سرزمین است.

وی در پایان سخنان خود گفت: دشمنان ملت ایران بدانند که با ملت ایران باید با احترام و نهایت حرمت و ادب سخن بگویند و مردم ایران اسلامی تحمل گفت وگوی غیرنجیبانه و غیرمحترمانه را نداشته و تنها عزت و اقتدار را به رسمیت می شناسند و برای این دو مفهوم زیبا شهدای بسیار زیادی را هدیه کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات