«برخی دوستان ما بعد از دوم خرداد ۷۶ به اسم اصلاحات تندروی کردند و می خواستند همه آنچه را که از قبل وجود داشت نابود کنند» .

به گزارش افکارنیوز ، سیدهادی خامنه ای که در جمع شماری از اصلاح طلبان گیلان سخن می گفت ضمن اظهار مطلب فوق گفت: «اصلاحات از فردای پیروزی انقلاب آغاز شد و نهاد فکری و نیروهای معتقد به این تفکر از ابتدای انقلاب شکل گرفته و در عرصه حضور داشتند؛ هرچند این جریان در برهه های مختلف، نام های متفاوتی به خود گرفت؛ از نیروهای چپ و خط امام شروع شد و به نیروهای دوم خرداد و اصلاحات منتهی شد» .

دبیر کل «مجمع نیروهای خط امام» افزود: «آقای هاشمی پیش از ترک مجلس سوم، از همفکران ما بود. اما پس از پایان مجلس سوم، به ناگاه نظرات ایشان دچار تغییر و دگرگونی شد. ایشان طرفدار سیاست تعدیل اقتصادی شده بود و ما می خواستیم بدانیم که چه اتفاقی افتاد که آقای هاشمی دچار چنان تغییر دیدگاهی شده اند. بلکه ما هم می فهمیدیم و دیدگاهمان عوض می شد! اما هرگز کسی به این سوالات ما پاسخی نداد و نتیجه اش اختلاف نظر اکثریت مجلس سوم با دولت ایشان شد و اتفاقاتی که آن روزها رخ می داد» .

عضو اصلاح طلب مجلس ششم همچنین گفته است: «بعد از دوم خرداد ۷۶، عده ای بودند که فکر می کردند اصلاحات تازه به وجود آمده و در حقیقت یک انقلاب صورت گرفته و باید نظیر سال های نخست پیروزی انقلاب، تمام ریشه های ضدانقلاب را سوزاند.

می خواستند همه آن چه را که از قبل وجود داشت نابود کنند و نماد این مخالفت ها و سیبل این درگیری ها آقای هاشمی بود. البته شخص بنده و دوستانمان از اول با این گونه رفتارها کلا مخالف بودیم و این کار را تندروی می نامیدیم. اما تندروها به ما می گفتند که این شما هستید که دچار کندروی شده اید و ما را متهم می کردند» .

به گزارش تدبیر سیدهادی خامنه ای تصریح کرد: «آن چه در دوران احمدی نژاد رخ داد، تقصیر خود ما بود. البته دیگران هم «اشتباهات» فراوانی مرتکب شدند؛ اما عامل اصلی این گرفتاری ها و اشتباهات، تندروی دوستان ما بود. اگر اندکی اعتدال و میانه روی پیشه می کردند و به تعبیری، به نقطه ای از نقاط قناعت می کردند، شاید هیچ کدام از این اتفاقات رخ نمی داد» .

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وقوع برخی تغییرات در جناح ها و گروه ها گفت: آقای ناطق نوری زمانی نماد مخالفت با جریان مقابل بودند و حالا در صف ما هستند و حتی گفته بودند که حاضر هستند تا به نفع آقای خاتمی تبلیغات کنند. آقای هاشمی تبدیل به شخصیتی شد که دوستان اصلاح طلب ما به عنوان یک ملجا و پناهگاه، صدها بار نزد او رفتند تا رضایت شان را برای حضور در انتخابات جلب کنند و ایشان قبول نمی کرد. آقای روحانی هم همین طور» .

وی می گوید: «ما می گوییم شایسته سالاری، اما اکنون شایسته سالاری با معیاری انجام می شود که در دست دولت آقای روحانی است، نه در دست من و شما و ممکن است این معیارها در نرخ و اندازه ها، تفاوت هایی با هم داشته باشد. شایسته ما ممکن است شایسته آن ها نباشد. لذا باید این واقعیت ها را پذیرفت» .
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات