وزیر امور خارجه کشورمان گفت: باید با جدیت این مسئولیت را بپذیریم.

به گزارش افکارنیوز ، مراسم تودیع و معارفه قائم مقام و معاونان اداری و مالی، امور بین الملل، آسیا و اقیانوسیه، اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه، پیش از ظهر شنبه با حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و جمعی از مدیران این وزارت خانه برگزار شد.

در این مراسم مهندس برقعی، سمت قائم مقامی وزارت امور خارجه را به مرتضی سرمدی تحویل داد. مهدی دانش یزدی نیز جایگزین کمالوندی در معاونت اداری و مالی شد.

مجید تخت روانچی مسوولیت معاونت اروپا و آمریکا را پس از خاجی بر عهده گرفت، با تودیع محمد مهدی آخوندزاده، سید عباس عراقچی از معاونت آسیا و اقیانوسیه به معاونت امور بین الملل نقل مکان کرد و ابراهیم رحیم پور هم سمت معاونت آسیا و اقیانوسیه را برعهده گرفت.

حسین امیرعبدالهیان در معاونت عربی و آفریقا، حسن قشقاوی در معاونت کنسولی و مجلس و هادی سلیمانپور در ریاست مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه ابقا شدند.

ظریف در این مراسم با اشاره به این که تغییر و تحول در وزارت امور خارجه امری پیوسته و همیشگی است، گفت: ما در چند هفته گذشته بررسی های جامعی برای استفاده از نیروهای مجرب و تازه نفس در بخش های مختلف وزارت خارجه انجام داده ایم و تلاش مان این بوده است که از توان داخلی وزارت امور خارجه بیش ترین بهره را ببریم.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حساسیت شرایط بین المللی و وظایف مدیریت و کارکنان وزارت امور خارجه برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی بدون ذره ای عقب نشینی از حقوق ملت بزرگ ایران، خاطرنشان کرد: ما می بایست چهره نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران را از میان غبارهایی که جنگ افروزان و جنگ طلبان در گوشه و کنار دنیا برپا کرده اند، خارج کنیم و چهره واقعی و صلح طلب ایران را به جهان معرفی کنیم. این وظیفه ای است که بر دوش همه کارکنان وزارت امور خارجه قرار دارد.

ظریف به واگذاری مسوولیت مذاکره در مورد پرونده هسته ای به وزارت امور خارجه هم اشاره کرد و افزود: همه ما در وزارت امور خارجه باید با جدیت این مسوولیت را بپذیریم و تمامی معاونت ها و بخش های کارشناسی وظیفه دارند در پیگیری روابط دوجانبه، امور بین الملل، دیپلماسی عمومی و دیپلماسی مسیر دوم تلاش کنند که تصویر غلط ارائه شده از برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را بزدایند و وجوه صلح آمیز آن را به مخاطبان بشناسانند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات