معاون پشتیبانی دانشگاه ایرانیان در واکنش به اظهارات امروز ترکان در یکی از روزنامه های کشور گفت: تقاضا دارم ترکان داوطلبانه عذرخواهی کند و دست از توهین و افترا بردارد، در غیر این صورت ما نیز از آقای ترکان شکایت خواهیم کرد.

به گزارش افکارنیوز ، حمید بقایی معاون اجرایی محمود احمدی نژاد در دولت دهم و معاون پشتیبانی دانشگاه ایرانیان با اشاره به اظهارات امروز ترکان در یکی از روزنامه های کشور، گفت: متاسفانه آقای ترکان همچنان از توضیح ادعاهایی که داشتند طفره می روند، ایشان ادعا کردند که یک ساختمان منطقه آزاد قشم به دانشگاه ایرانیان داده شده است و من قبلا این را کذب محض اعلام کرده ام و خواستار عذرخواهی ایشان شدم، اما متاسفانه آقای ترکان نه عذرخواهی می کنند و نه اسناد آن را منتشر می کنند و خودشان هم به این نتیجه رسیده اند که حرف کذبی را زده اند و شاید روی آن را ندارند که این اشتباه خود را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه من قبلا هم گفتم که هیچ ساختمانی از منطقه آزاد قشم به نهاد ریاست جمهوری نرسیده است، افزود: نمی دانم دلیل اصرار وی برای ارائه اطلاعات غلط چیست و جا داشت که ایشان حداقل موقعیت و پلاک این ادعای خود را مطرح می کردند. کاش آقای ترکان در نحوه مدیریت خود تامل کنند تا به راحتی هر اطلاعات غلطی را به زبان نیاورند و راجع به آن اظهارنظر نکنند.

معاون پشتیبانی دانشگاه ایرانیان تصریح کرد: من قبلا عرض کردم تمام اقداماتی که انجام شده و آقای ترکان نسبت به آنها حاشیه سازی و جنجال می کنند مصوبات دولت، شورای مناطق آزاد، قراردادها و توافقات حقوقی است، متاسفانه آقای ترکان این مشکل را دارد که هیچ کدام از اینها را قبول ندارد، یعنی نه مصوبات دولت را قبول دارد و نه مصوبات شورای مناطق آزاد را و نه قراردادها را. مشکل وی این است که فکر می کنند به جای دولت حکومت عوض شده، در نتیجه همه مصوبات و قوانین گذشته یکباره باید تغییر کند.

بقایی ادامه داد: من پیشنهاد می کنم که به جای پرداختن مسائل حاشیه دار و مسائلی که دولت در شرایط کنونی به آن نیاز ندارد و نیاز به یک فضای آرامش بخش در جامعه دارد، آقای ترکان که از دوستان و نزدیکان اقای روحانی هستند، به ۵ مسئولیتی که به وی محول شده رسیدگی کنند.

" بالاخره معاونت بین الملل، شورای عالی ایرانیان، دبیرخانه جنبش عدم تعهد و از همه مهم تر سازمان فضایی که بار بزرگی از کارها بر دوش اوست و حقیقتا این مسئولیت ها از عهده یک نفر خارج است، اما وی شرعاً توانایی آن را در خود دیده و خوب است که وقت بگذارد به مسائل آنها رسیدگی کنند. "

وی افزود: آقای ترکان مشاغل زیادی برعهده گرفته اند و حال با همه این مشاغل یک شغل دیگر نیز به وی اضافه شده است، آن هم با عنوان بازپس گیری اموال.

بقایی با بیان اینکه الفاظ به کارگرفته شده از سوی آقای ترکان الفاظ حقوقی نیست، گفت: اینکه می گویند داوطلبانه بیاورید تحویل بدهید، باید بگویم که چه چیز را باید تحویل بدهیم؟ مگر چیزی داوطلبانه رفته است که بخواهد داوطلبانه برگردد؟

معاون اجرایی احمدی نژاد با تاکید بر اینکه همه چیز براساس مقررات، قوانین و صورتجلسه ها صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: من فکر می کنم آقای ترکان باید از ما به دلیل توهین هایی در رسانه ملی و روزنامه ها و خبرگزاری ها عذرخواهی کنند. ما جایی ارث پدری نداشته و نداریم، چیزی را هم به تاراج نبرده ایم و همه اینها توهین است.

وی اظهار داشت: من از ایشان تقاضا دارم داوطلبانه عذرخواهی کنند و دست از توهین و افترا بردارند در غیر این صورت ما نیز از آقای ترکان شکایت خواهیم کرد.

معاون اجرایی احمدی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: آقای ترکان گفته اند مناطق آزاد حیاط خلوت بوده است، من پیغامی به وی می دهم؛ بله، حیاط خلوت اگر باشد؛ مجبور هستیم حرف هایی بزنیم که شاید به مذاق آقای ترکان خوش نیاید، اما بنا نداریم آرامش دولت جدید و کشور را برهم بزنیم باتوجه به اینکه دولت مشغول به کار است و نیاز به کمک و حمایت دارد، اما تعجب می کنم چرا مشاور دولت به دنبال مسائل حاشیه ای است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات