سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه در جلسه با وزیر کشور شاخصه هایی را برای استاندار تهران برشمردیم، گفت: در همین زمینه نام چندین نفر را ارائه کردیم.

به گزارش افکارنیوز ، حسین طلا سخنگو و دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در خصوص گزینه های مطرح برای استانداری تهران و نظر اعضای مجمع در همین مورد اظهار داشت: آنچه بیشتر مورد نظر اعضای مجمع نمایندگان استان تهران است، به عنوان شاخص مدنظر بود.

وی ادامه داد: در جلسه مشترک مجمع با رحمانی فضلی وزیر کشور ولایتمداری، پاکدستی، شناخت نسبت به استان تهران، استفاده از ظرفیت مدیران حاضر در مجموعه استان تهران، دوری از سیاسی کاری، توانمندی در حوزه اقتصاد، توانایی رفع مشکلات استان و توانمندی جذب اعتبارات از مهمترین شاخصه ها و انتظارات برای استاندار تهران بود که مطرح شد.

سخنگو مجمع نمایندگان استان تهران در خصوص ارائه پیشنهاداتی به وزیر کشور خاطرنشان کرد: دوستان در مجمع عنوان کرده بودند در کنار این شاخصه هایی که مطرح می کنیم، تعدادی از افراد را به عنوان شباهت با این شاخص ها ذکر کنیم تا افرادی که به نظر ما می توانستند به عنوان گزینه استانداری مطرح شوند، به عنوان نظر مجمع به وزارت کشور اعلام شود. لذا آقایان مرتضی بختیاری وزیر سابق دادگستری، علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی، اسماعیل نجار استاندار کردستان، محمود صلاحی استاندار خراسان رضوی و خود بنده مطرح شدند، البته بنده اعلام کرده ام که چنین آمادگی ندارم.

طلا درباره جلسه مشترک مجمع نمایندگان با وزیر کشور نیز اظهار داشت: در این جلسه مباحث در ۲ بخش انجام شد؛ یک بخش نگاه کلی و ملی بود و اینکه مجمع نمایندگان چه کمکی می توانند به وزارت کشور کنند، یک بحث دیگر نیز در مورد استانداری تهران بود.

وی درخصوص این انتقاد که برخی می گویند در انتخاب وزرا و استانداران با نمایندگان مجلس مشورتی صورت نمی گیرد، گفت: در این مورد وزیر کشور باید اظهارنظر کند که چه میزان نظر نمایندگان دخیل است. البته از طرفی حق قانونی دولت و وزیر کشور است تا استانداران را انتخاب کنند، اما اینکه شعار مشورت و خرد جمعی داده می شد، نیاز به گذشت زمان دارد که ببینیم این وعده محقق می شود یا خیر؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات