رئیس پارلمان عراق در دیدار با وزیر خارجه کشورمان از سفر قریب الوقوع خود به تهران خبر داد بر ضرورت حل مسالمت آمیز بحران سوریه تاکید کرد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهایش با مقامات عراقی امروز یکشنبه با اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق در محل پارلمان این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که جمعی از معاونین النجیفی و نمایندگان گروه ها و طوایف مختلف عراق در پارلمان حضور داشتند، ظریف با تاکید بر گسترش مناسبات دوجانبه نقش پارلمان های دو کشور در راستای تسهیل روابط فیمابین و ارتقاء همکاری های پارلمانی را مهم برشمرد.

وی ضمن ابلاغ سلام علی لاریجانی رئیس مجلس به همتای عراقی خود نقش پارلمان عراق در وحدت این کشور را ارزشمند خواند.

رئیس دستگاه دیپلماسی با تشریح خطرات در حال وقوع در منطقه و بخصوص سوریه بر ضرورت تلاش همه کشورهای منطقه برای جلوگیریی از بروز جنگ و افزایش افراطی گری تاکید کرد.

وزیر خارجه کشورمان با محکومیت استفاده از هر گونه سلاح شیمیایی بر ضرورت حل و فصل مشکلات سوریه از طریق روند سیاسی و اجتناب از هر گونه اقدام نظامی تاکید کرد.

بر اساس این گزارش اسامه النجیفی رئیس پارلمان عراق با تاکید بر اهمیت جمهوری اسلامی به عنوان کشوری مقتدر و تاثیرگذار در منطقه خواستار گسترش همکاری های فیمابین شد.

وی با اشاره به سفر قریب الوقوع خود به جمهوری اسلامی ایران دیدگاه دولت عراق برای حل وفصل بحران سوریه از طریق گفت وگوی سیاسی را تشریح و بر ضرورت گردهم آمدن همه گروه های درگیر در سوریه در پشت یک میز برای گفت وگوی سیاسی بر پایه خواست مردم و خروج نیروهای خارجی از این کشور تاکید کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات