عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از احتمال نامه نگاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس جمهور درباره عملکرد سرپرست وزارت علوم خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی از جلسات کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت گفت: در یکی از جلسات، آقای نصیری قیداری معاون وزیر علوم در جمع اعضاء اعلام کرد که عزل و نصب ها تمام شده است اما امروز آقای توفیقی اعلام می کند عزل و نصب ها ادامه دارد و این وجود یک نوع تناقض در رفتار و عملکرد مسئولان وزارت علوم را نشان می دهد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کمیسیون آموزش مجلس اقدامات آقای توفیقی را بررسی خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که نمایندگان مجلس در قبال عزل و نصب ها و عملکرد سرپرست وزارت علوم به آقای روحانی نامه ای بنویسند.

وی همچنین با اشاره به فیلم منتشر شده درباره اظهارات جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص فتنه ۸۸ گفت: آقای توفیقی در اظهارات خود در دفاع از فتنه موضع گیری علنی کرده اند که سند مربوط به این اظهارات نیز موجود است.

وی با انتقاد از موضع سرپرست وزارت علوم در دفاع از فتنه ۸۸، این اظهارات را عاملی برای ایجاد تشنج در کشور دانست و گفت: در انتخاباتی که شاهد حضور حداکثری مردم بودیم و اقتدار بین المللی ایران گسترش یافت، آقای توفیقی و همفکران وی با موضع گیری های خود برای کشور هزینه ایجاد کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمایندگان ملت در قبال فتنه موضع شفاف و روشن دارند، تصریح کرد: مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فتنه را محکوم کرده و موضع خود در قبال آن را به صورت شفاف بیان کرده اند، حتی رئیس جمهور نیز در قبال آن حوادث موضع دارد، حال چرا آقای توفیقی موضع خود را در قبال فتنه اعلام نمی کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات