سفیر عمان در تهران در پایان ماموریتش در جمهوری اسلامی ایران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش افکارنیوز ، شیخ یحیی العریمی سفیر سلطنت عمان در پایان مأموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران به منظور خداحافظی، امروز (چهارشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از فعالیت ها، اقدامات و تلاش های سفیر عمان در کشورمان در طول مأموریتش و در راستای توسعه و گسترش همه جانبه روابط تهران و مسقط از جمله در خلال سفر اخیر سلطان عمان به ایران تقدیر و تشکر و برای او آرزوی موفقیت کرد.

وی افزود: دو کشور ایران و عمان همواره دارای روابط راهبردی و بسیاری خوبی بوده اند و هیچ مانعی در روند توسعه و گسترش روابط ایران و عمان وجود ندارد.

ظریف همچنین با اشاره به ظرفیت های گسترده موجود در عرصه اقتصادی و تجاری بین دو کشور ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن توافقات صورت گرفته بین سران دو کشور و اجرایی شدن طرح های مهم ترانزیتی و همکاری های اقتصادی، تجاری و انرژی شاهد جهشی بزرگ در این روابط باشیم.

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به حساسیت تحولات جاری در عرصه منطقه ای و بین المللی، بر اهمیت و ضرورت رایزنی و مشورت بین مسئولان دو کشور از جمله در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد.

شیخ یحیی العریمی سفیر عمان نیز در این دیدار ضمن تشکر از همکاری های مقامات ایرانی طی مأموریتش در کشورمان، بر اراده و عزم راسخ مقامات کشورش به خصوص سلطان عمان برای تعمیق و توسعه همه جانبه روابط تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های فراوان بین دو کشور برای همکاری، ابراز امیدواری کرد روند توسعه و گسترش روابط بین تهران و مسقط با اجرای توافقات و طرح های مشترک به خصوص در عرصه های اقتصادی، تجاری و بازرگانی با قوت تداوم یابد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات