عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به زمزمه هایی مبنی بر حضور شهردار پایتخت در جلسات هیئت دولت، گفت: دکتر روحانی و برخی از دولتمردان در بخشی از سخنانشان به حضور شهردار در جلسه هیئت دولت اشاره کردند و این مهم را لازم و ضروری دانستند چراکه شهردار تهران می تواند به عنوان عضوی از کابینه دولت باشد.

به گزارش افکارنیوز ، " فاطمه آلیا" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر با اشاره به زمزمه هایی مبنی بر حضور شهردار پایتخت در جلسات هیئت دولت، گفت: تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران جایگاهی دارد که موضوعات و مسائل آن ملی است.

وی در ادامه افزود: حضور وزارتخانه ها در تهران و مسائل مهم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی موجب پر اهمیت شدن این استان شده، بنابراین ضروری است که شهردار تهران در جلسات هیئت دولت شرکت کند.

نماینده مردم تهران با اشاره به مطرح بودن این پیشنهاد در دوره های پیشین دولت، تصریح کرد: در زمان شهردار بودن" محمود احمدی نژاد" و همچنین" محمدباقر قالیباف" پیشنهاد حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت نیز مطرح شده بود که متاسفانه این مسئله محقق نشد.

آلیا ادامه داد: دکتر روحانی و برخی از دولتمردان در بخشی از سخنانشان به حضور شهردار در جلسه هیئت دولت اشاره کردند و این مهم را لازم و ضروری دانستند چراکه شهردار تهران می تواند به عنوان عضوی از کابینه دولت باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی خانه ملت در پایان خاطر نشان کرد: به دلیل اینکه وزرا در جلسه هیئت دولت مسائل مربوط به شهرداری را مطرح می کنند شهردار می تواند در این مباحث به صورت حضوری شرکت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات