سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به برگزاری جلسه فوق العاده هیات امنای دانشگاه آزاد، گفت: اگر اضطراری پیش بیاید کمیسون آموزش به قضیه دانشگاه آزاد ورود می کند.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالوحید فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اخبار منتشر شده درباره عزل فرهاد دانشجو و برگزاری جلسه هیئت امنای این دانشگاه در این زمینه، گفت: اگر اضطراری پیش بیاید یا نیاز به ورود کمیسیون آموزش و تحقیقات برای رسیدگی به این موضوع باشد، بر خود لازم می دانیم برای اصلاح امور ورود کنیم و براساس قانون وظیفه خود را انجام می دهیم.

وی افزود: خبر عزل فرهاد دانشجو چندان صحت ندارد و فکر می کنیم در حد بگو مگوهای غیر رسمی است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: ما خیلی از اتفاقی که رخ داده باخبر نیستیم. اینکه تا چه حد این مسئله صحت دارد و آیا مسائل رخ داده در چارچوب قانونی بوده است یا نه، برای کمیسیون روشن نشده است.

فیاضی در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد هیئت امنا در جلسه روز چهارشنبه عزل دانشجو را در دستور کارخود داشته باشند، گفت: هیئت امنا و شورای انقلاب فرهنگی چارچوب اختیاراتشان مشخص است. من بعید می دانم چنین اقدامی در این شرایط انجام شود، زیرا توجیه منطقی و عقلانی نیز ندراد.

وی با بیان اینکه عزل فرهاد دانشجو در این شرایط شباهت به یک تسویه حساب دارد، افزود: این مسئله را نمی توان توجیه کرد و من احساس می کنم که این اتفاق نمی افتد، حداقل عقلای قوم که هیئت امنا هستند، چنین اقدامی را انجام نمی دهند.

سخنگوی کمیسیون آموزش تصریح کرد: مجلس وظیفه نظارتی خودرا در هر شرایطی که باشد و در موارد مختلف اعمال خواهد کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات