هجمه به الهه راستگو، صدای موسوی لاری وزیر کشور تندروی دولت اصلاحات را هم در آورد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام موسوی لاری در مورد اتفاقات اخیر رخ داده در شورای شهر چهارم و این که برخی معتقدند که با تشدید اختلافات بین اعضای شورا ممکن است این شورا نیز به سرنوشت شورای اول دچار شود، گفت: همان دست هایی که انتخابات دور اول شوراها را به آنجا کشاند و اختلافات بین اعضا را دامن زدند، متاسفانه در حال حاضر نیز فعال شده اند. اکنون می بینیم که برخی از رسانه ها برای دامن زدن به اختلافات بین اعضای اصلاح طلب شورا از یک سو و بین اصلاح طلبان و اصولگرایان از سوی دیگر فعال شد ه اند.

وی با بیان این که طبیعی است بین اعضای شورا اختلاف وجود داشته باشد، افزود: در قضیه انتخاب شهردار یک خانم برخلاف تمایل اعضای اصلاح طلب شورا به نفر دیگری رای داد و در پی آن مسائلی پیش آمد و من وقتی شنیدم برخی از اعضای شورا در هنگام سخنرانی این خانم جلسه را ترک کردند، برای من عجیب بود و این کار را در شان نمایندگان شورا و افراد فرهیخته ای که از سوی مردم انتخاب شدند نمی دانم.

شورای شهر نباید دستخوش تمایلات و کشمکش های جناحی و سیاسی شود

این فعال فتنه ۸۸ گفت: باید توجه داشت که شورای شهر ۳۱ عضو دارد و نظام شورایی اقتضائات خاص خود را دارد. ممکن است در یک مورد ۲۰ نفر به یک موضوع رای بدهند، ۱۱ نفر رای دیگری داشته باشند و یا این که مثلا ۱۱ نفر به همراه ۹ نفر دیگر به یک موضوعی نظر مثبتی داشته باشند، ولی دیگر اعضا نظر دیگری داشته باشند. شورا محل بحث و بررسی است و وجود اختلاف نظر طبیعی است و ممکن است در هر رای گیری اقلیت و اکثریتی وجود داشته باشد. شورا نهادی مدنی، اجتماعی است علی القاعده نمی بایست دستخوش تمایلات و کشمکش های جناحی و سیاسی شود، چه بسا بر سر موضوعی جمعی از اصلاح طلبان و اصولگرایان نظر واحدی داشته باشند، این امر خلاف تلقی نمی شود.

اعضای شورای شهر اختلاف نظر در شورا را باید تحمل کنند

وی با بیان این که این اختلاف نظر را اعضای شورا باید تحمل کنند، گفت: من معتقدم که این موضوع رخ داده نباید به هیچ وجه در شورا انعکاس منفی داشته باشد. اعضای شورا باید یکدیگر را تحمل کنند و بپذیرند که ممکن است یک نفر از ائتلاف آنها نظری متفاوت با اکثریت اعضا داشته باشد و به نظر من هر نوع برخوردی که اعضای شورا با این خانم داشته باشند، محکوم است.

موسوی لاری در پاسخ به این سوال که این خانم برخلاف نظر ائتلاف رای داده است، گفت: آخرش این است که این خانم را از ائتلاف خارج کنند یا این که دفعه دیگر او را کاندیدا نکنند، ولی من باز هم معتقدم هر نوع برخوردی منفی که شورا و اعضای شورا با این خانم داشته باشند، محکوم است و خلاف شان شورا و اعضای شوراست.

وی با اشاره به عضویت الهه راستگو در حزب اسلامی کار و اخراج او از این حزب، اظهار کرد: موضوع حزب متفاوت است. در هر حزب مکانیزم هایی در برخورد با اعضایی که برخلاف نظر حزب کار کرده اند وجود دارد مثلا یک هیات داوری که وظیفه آن این است که بنشیند و این موضوع را بررسی کند و نظر بدهد مثلا فرد را تعلیق کند، اخراج کند و یا مکانیزم های دیگری که وجود دارد، اما حزب اسلامی کار نباید در این قضیه از شورا هزینه کند و شورا باید خودش را از این موضوع کنار بکشد. ممکن است فردا نیز یک نفر دیگر از اعضای ائتلاف نظری متفاوت با دیگر اعضای ائتلاف داشته باشد و ما باید این مسائل را بپذیریم چون شورا محل بحث و نظر است و همه در مورد یک موضوع اجماع نمی کنند.

وزیر کشور دولت اصلاحات خطاب به اعضای شورای شهر بخصوص اعضای اصلاح طلب آن گفت: اختلافات در شورای اول نیز از اینجا شروع شد و کم کم عده ای به آن دامن زدند به نحوی که آبرو و حیثیت شورا رفت و به انحلال کشیده شد. به نظر من همان دست هایی که آن اتفاق را در مورد شورای اول ایجاد کردند، اکنون فعال شدند و درصدد هستند که شورا را به چالش بکشند و آن را با مشکل روبرو کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات