در ادامه سیاست های خصمانه علیه کشورمان، بنیامین نتانیاهو بار دیگر درخواست خود برای اعمال فشار بین المللی بیشتر بر ایران به دلیل برنامه انرژی هسته یی اش را تکرار کرد.

به گزارش افکارنیوز ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه در جلسه کابینه وزرای این رژیم گفت که متوقف کردن برنامه انرژی هسته یی ایران از اولویت های برنامه سفر آتی وی به آمریکا در اواخر ماه سپتامبر است.

به گزارش شبکه خبری پرس تی وی، نتانیاهو قرار است در تاریخ ۳۰ سپتامبر با باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا ملاقات و در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی از جامعه بین المللی خواست تا از این درخواست حمایت کند: جلوگیری ایران از غنی سازی اورانیوم، خارج کردن ذخایر اورانیوم غنی شده از ایران و تعطیلی تاسیسات هسته یی فردو در ایران، و تعطیلی سایت اب سنگین و تولید پلوتونیوم اراک.

نتانیاهو گفت: تا زمانی که این اهداف محقق شود، فشار بر ایران باید افزایش یابد و نباید کم شود و قطعا نباید کاهش یابد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفت که تمامی تلاش های دیپلماتیک با هدف حل و فصل برنامه انرژی هسته یی تهران باید با «تهدید نظامی معتبر» همراه باشد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از متحدانشان بارها ایران را به دنبال کردن اهداف نظامی در برنامه انرژی هسته یی اش متهم کرده اند. رژیم صهیونیستی بارها بر اساس این ادعای تایید نشده تهدید کرده است که تاسیسات هسته یی ایران را هدف حمله قرار می دهد.

ایران ضمن رد این ادعاها، تاکید کرده است که به عنوان یکی از امضاکنندگان متعهد معاهده منع گسترش تسلیحات هسته یی (ان پی تی) و یکی از اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی، از حق استفاده از فن آوری هسته یی برای دستیابی به اهداف صلح آمیز برخوردار است. ایران همچنین هشدار داده است به هر گونه تجاوز علیه این کشور پاسخی کوبنده خواهد داد.

رژیم صهیونیستی که تنها دارنده سلاح هسته یی در خاورمیانه است بر خلاف ایران معاهده ان پی تی را امضا نکرده و با وجود درخواست های بین المللی برای ملحق شدن به این معاهده، از امضای آن سر باز می زند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات