اصلاح طلب ها که خود را جمعی از زندانیان سیاسی سابق و کنونی و فعال مدنی و سیاسی و روشنفکران ایرانی می نامند با اشاره به فرصت طلایی و تکرار ناپذیر پیش آمده از اوباما عاجزانه می خواهند از این فرصت نهایت بهره را ببرد.

به گزارش افکارنیوز ، هنوز خبر ارسال نامه ۳۱ حزب اصلاح طلب که ۳۰ حزب آن در یک اسم سازی حزبی تشکیل شده بودند و پای نامه را امضا کرده بودند در محافل خبری رد و بدل می شد که خبر دیگری توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. این بار ۵۱۱ چهره اصلاح طلب در نامه ای به رئیس جمهور آمریکا از وی خواستند به گام های مثبت ایران از طریق مذاکره خوش فرجام با نتایج مثبت برد برد و رفع تحریم هاپاسخ مثبت دهد و موجب تداوم این گام ها از هر دو سو شود.

متن نامه تامل برانگیز اصلاح طلبان به رئیس جمهور آمریکا در حالی در رسانه ها منتشر شد که در قسمتی از آن فعالان اصلاح طلب حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی در نیویورک را برای بازکردن قفل روابط ایران و آمریکا مثبت ارزیابی کرده و از اوباما خواسته اند از این فرصت بهره بگیرد.

اصلاح طلب ها که خود را جمعی از زندانیان سیاسی سابق و کنونی و فعال مدنی و سیاسی و روشنفکران ایرانی می نامند با اشاره به فرصت طلایی و تکرار ناپذیر پیش آمده از اوباما عاجزانه می خواهند از این فرصت نهایت بهره را ببرد.

چیزی که در این میان بسیار قابل توجه و تامل است ذکر این نکته است که آیا نامه ارسال شده به اوباما پیامش در محتواست یا در اسامی؟

با نگاهی به ۵۱۱ نام قرار گرفته در ذیل نامه ارسال شده به اوباما متوجه این امر می شویم که طیف های مختلفی از به اصطلاح فعالان، پای نامه ای را امضا کرده اند که هر کدام از نظر سابقه کاری و نوع فعالیت با هم متفاوتند؛ از مصطفی تاجزاده که در حال حاضر به دلیل اختلال در امنیت کشور زندان است گرفته تا فرخ نگهدار و ابراهیم نبوی که در توهین به مقدسات و ارکان جمهوری اسلامی ایران گوی سبقت را از همه ربوده اند.

با اندکی دقت در متن نامه ارسال شده و کلماتی که کنار یکدیگر قرار گرفته اند به این نتیجه می رسیم که پیام در محتوا گنجانده نشده ودر حقیقت محتوا، محتوای ارزشمندی نیست.

با نگاهی تیتروار به اسامی متوجه می شویم که تمام محتوا در اسامی است: مسعود بهنود روزنامه نگار فراری و جیره خوار شبکه بی بی سی یکی از افرادی است که پای این نامه را امضا کرده، از آن طرف به نام سروش دباغ بر می خوریم فردی که پدرش چند ماه پیش فضاحت بی مانندی آفرید.

سیعد حجاریان که در میان شخصیت های اصلاح طلب به تئوریسین اصلاحات شناخته شده نامش در کنار اسامی دیگر در این نامه به چشم می خورد.

نام همه این افراد را کنار بگذاریم به دو نام آشنا یعنی حنیف و رجبعلی مزروعی برمی خوریم، پدر و پسری که از هیچ اقدامی علیه جمهوری اسلامی فروگذاری نکرده و هر کاری که از دستشان بربیاید علیه جمهوری اسلامی ایران انجام می دهند؛ از هک کردن ایمیل وزارت امور خارجه گرفته تا ترتیب دادن جلساتی برای پیاده کردن پروژه ای به نام دیواره آتش.

نام ها در پایان نامه برای رئیس جمهور آمریکا پیام دارند. یوسفی اشکوری شخصی که حتی عناد خود با جمهوری اسلامی را نیز به اعتقادات خود کشاند و دست یاری به منافقین داد. طیف های ضد انقلاب که خود را به اصطلاح اصلاح طلب معرفی می کنند نام های قابل تامل دیگری هم دارند: زهرا اشراقی که هر چه قدر فکر کنیم و ببینیم از فلسفه وجود اسمش در این لیست سر در نمی آوریم. همکاران منافقین، ضد انقلاب های همکار سیا و MI۶ و شبکه های ضد انقلاب خارج نشین در کنار زندانی های امنیتی ایران همه و همه برای اوباما یک پیام دارند: پیام نامه ۵۱۱ اصلاح طلب برای اوباما در محتوا و متن نامه نبود، پیام در اسامی از طیف های مختلف با عملکردهای مختلف بود که پای نامه را امضا کرده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات