وزیر امورخارجه انگلیس از اظهارات ایران درباره تلاش برای بهبود روابط با غرب و رفع نگرانی های درباره برنامه هسته یی اش استقبال کرد، ولی گفت که کلمات به تنهایی کافی نخواهند بود.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که ویلیام هیگ وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه پس از دیدار با محمد جواد ظریف همتای ایرانی اش در جمع خبرنگاران گفت: اکنون زمانی مناسبی است تا این اظهارات با گام های ملموس از جانب ایران برای رفع نگرانی های جامعه بین المللی درباره اهداف تهران هماهنگی پیدا کند و اگر چنین گام هایی اتخاذ شود آنگاه به عقیده من یک رابطه سازنده تر می تواند بین ما به وجود آید.

به گزارش ایسنا، وزیران خارجه ایران و انگلیس روز دوشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفت وگو کردند.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران پس از این دیدار با ویلیام هیگ، وزیر خارجه انگلیس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خارجی ایسنا دیدارش با وزیر خارجه انگلیس را مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این دیدار درباره موضوعات مربوط به تحولات سوریه وضعیت منطقه و افغانستان و هم چنین فعالیت های صلح آمیز هسته یی کشورمان دیدار و گفت وگو کردیم.

او ادامه داد: در این دیدار موضوع روابط دوجانبه نیز بررسی شد. خواست دو طرف این است که به سمت حل و فصل مسائل پیش رویم و قرار شد معاونان وزیران خارجه دو کشور در نیویورک با یکدیگر دیدار و رایزنی کنند و موضوعات را در حاشیه همین نشست مجمع عمومی سازمان ملل بررسی کنند.

ظریف ملاقاتش با وزیر خارجه انگلیس را خوب توصیف کرد و گفت: در این دیدار دو طرف درباره موضوع هسته یی و مساله سوریه رایزنی های سازنده یی داشتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات