حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان روز دوشنبه اول مهر ماه به منظور شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان روز دوشنبه اول مهر ماه به منظور شرکت در شصت و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

رئیس جمهور کشورمان روز دوشنبه در صدر یک هیئت سیاسی و فرهنگی متشکل از محمد علی نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور، محمدرضا صادق مشاور رسانه ای و حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور راهی مقر سازمان ملل شد.

همچنین سیامک مره صدق نماینده کلیمیان و احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز رئیس جمهور را در این سفر همراهی کردند.

لازم به ذکر است که پیش از این محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به همراه یک هیئت سیاسی از وزارت امور خارجه به آمریکا رفته بودند.

هواپیمای رئیس جمهور کشورمان ساعت ۱۹ به وقت آمریکا در فرردگاه" جان اف کندی" فرود می آید.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در اولین روز کاری خود برنامه های مهمی را دردستور کار قرار داده است.

ملاقات با روسای جمهور فرانسه و اتریش، نخست وزیر فیجی و وزیر امورخارجه آلمان ازمهمترین برنامه هایی است که رئیس جمهور کشورمان در برنامه کاری خود در روز اول به آنها می پردازد.

لازم به ذکر است دیدار رئیس جمهور کشورمان با" فرانسوا اولاند" نخستین دیدار میان روسای جمهور دو کشور از سال ۲۰۰۵ تاکنون است.

همچنین رئیس جمهور کشورمان قرار است در اولین روز حضور خود در نیویورک مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی" سی ان ان" داشته باشد.

گفتنی است که سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در شصت و هشتمین نشست عمومی سازمان ملل اواخر روز سه شنبه به وقت نیویورک (بامداد روز چهارشنبه به وقت تهران) صورت می گیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات