وزرای امور خارجه ایران و بریتانیا درباره برنامه هسته ای، تحولات سوریه و نشست ژنو ۲ به گفت وگو پرداختند و توافق شد معاونان آنها طی روزهای آینده در نیویورک درباره وضعیت روابط تهران و لندن به رایزنی بپردازند.

به گزارش افکارنیوز ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ویلیام هیگ همتای بریتانیایی اش ساعت ۲۲: ۳۰ دوشنبه شب به وقت تهران (۱۵ به وقت نیویورک) در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل و برای اولین بار به گفت وگو و رایزنی پرداختند.

روابط تهران و لندن، برنامه هسته ای ایران و تحولات سوریه از جمله موضوعاتی بود که وزرای امور خارجه ایران و بریتانیا درباره آن به گفت وگو پرداختند.

براساس توافق صورت گرفته قرار شد معاونان وزرای خارجه ایران و بریتانیا ظرف روزهای آینده در نیویورک درباره وضعیت روابط و چگونگی آن دیدار و گفت وگو کنند.در این مذاکرات که در جوی مثبت و سازنده برگزار شد، طرفین بر دستیابی به راهکار سیاسی در موضوع سوریه و برگزاری نشست ژنو ۲ تأکید کردند.

این اولین دیدار وزرای امور خارجه ایران و بریتانیا در دولت یازدهم است.

روابط تهران و لندن بعد از وقایع هشتم آذر ۱۳۹۰ که منجر به ورود دانشجویان به سفارت انگلستان در تهران و باغ قلهک شد قطع و در حال حاضر سوئد و عمان حافظان منافع بریتانیا و جمهوری اسلامی ایران هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات