رئیس مجلس در گفت وگوی تلفنی با رئیس مجلس شعب سوریه، تاکید کرد: حل مشکل سوریه راه حل نظامی و زورمدارانه ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این گفت و گوی تلفنی با" محمد جهاد اللحام" رئیس مجلس شعب سوریه از مقاومت و ایستادگی مسوولان و مردم سوریه درمقابل توطئه های شوم خارجی و اقدامات غیر انسانی تروریست ها در این کشور تقدیر کرد.

وی تصریح کرد: با استمرار مقاومت ها، سوری ها پیروز نهایی خواهند بود و دشمنان این کشور در خارج از مرزها نتیجه ای نخواهند گرفت.

رئیس مجلس با یادآوری تلاش های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در راستای کمک به حل و فصل مساله سوریه و گفت و گوهای خود با رؤسای مجالس عراق و ترکیه در سفر اخیرشان به تهران، گفت: این دیدارها در راستای مساعی دیپلماتیک و پیگیری طرحی برای حل بحران سوریه انجام شده است.

لاریجانی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات خود در سطوح منطقه ای و بین المللی همواره با قاطعیت اعلام کرده است که حل مشکل سوریه راه حل نظامی و زورمدارانه ندارد.

وی همچنین اظهارداشت: تنها با استفاده از روش های سیاسی معقول می توان به بحران در این کشور خاتمه داد.

همچنین، " محمد جهاد اللحام" رییس مجلس شعب سوریه نیز در این گفت و گوی تلفنی از آخرین تحولات و اقدامات انجام شده در این کشور گزارشی ارائه کرد.

وی گفت: ما از تلاش های صادقانه و حسن نیت جمهوری اسلامی ایران در زمینه حل موضوع سوریه در سطوح منطقه ای و بین المللی تقدیر می کنیم و مواضع اصولی و منطقی ایران به عنوان یک کشور مهم منطقه را از ابتدا تاکنون می ستاییم.

رییس مجلس شعب سوریه در ادامه با انتقاد از مواضع دوگانه برخی کشورهای منطقه درمورد مسایل سوریه افزود: مواضع و رویکردهای برخی کشورهای منطقه در مورد تحولات سوریه، منافقانه و مزورانه است و آنها چشم خود را به طور آگاهانه بر جنایات ددمنشانه تروریست ها و حامیان خارجی آن ها بسته اند.

جهاد اللحام اظهارامیدواری کرد که با استمرار مساعی دیپلماتیک کشورهای حق طلب و ادامه ایستادگی مردم سوریه در برابر انواع توطئه های خارجی، مشکلات این کشور به زودی حل و فصل شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات