در میان هیات همراه روحانی در سفر به نیویورک، یک عنوان جدید به چشم می خورد: نماینده کلیمیان در مجلس. عنوانی که برای اولین بار در تاریخ این سفرها در فهرست مسافران سازمان ملل جا گرفته است

به گزارش افکارنیوز ، اگر در آخرین سفر نیویورک احمدی نژاد هیچ نماینده ای از مجلس شورای اسلامی در هیئت ۱۴۰ نفره او حضور نداشت، در عوض امسال روحانی یک همراه ویژه در هیات ۷۰ نفره اش جا داده است. سیامک مُرصدق، نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی که به عنوان اولین نماینده اقلیت های ایرانی در سازمان ملل حاضر می شود.

سیامک مرصَدِق ۴۸ساله، متخصص جراحی عمومی است که در دانشگاه علوم پزشکی کردستان تدریس می کند و از دوره هشتم تا به حال عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس است.

او در حالی روحانی را در سازمان ملل همراهی می کند که از مدتی قبل رسانه های خارجی شروع به گمانه زنی در این باره کرده بودند. پایگاه تحلیلی لوبلاگ در یادداشتی جمله معروف «اگر با خود یهودی همراه نداشته باشید، در برادوی (Broadway) موفق نمی شوید! » را از کمدی موزیکال اسپامالات نقل کرده و نوشته بود: «این اولین باری است که رییس جمهور ایران یک حقوقدان یهودی را با خود به نیویورک می برد. البته در سپتامبر ۲۰۰۰، مهدی کروبی، رئیس مجلس، موریس معتمد، نماینده یهودی آن دوره مجلس را به عنوان بخشی از هیات ایرانی به منظور شرکت در کنفرانس سخنگویان پارلمان های جهان با خود به نیویورک برده بود. »

در این سفر نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، محمدعلی نجفی رییس سازمان میراث فرهنگی، حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور، محمود واعظی وزیر ارتباطات، شهیدی رییس بنیاد شهید، محمدرضا صادق مشاور رییس جمهور و دستغیب نماینده مردم شیراز حضور دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات