معاون اول رییس جمهور گفت: با ملت ایران باید با زبان تکریم، گفت وگو و تعامل صحبت کرد چون در اینصورت می توان با ایران به تفاهم رسید؛ چراکه فرهنگ ملت ایران و مسئولان آن، فرهنگ گفت وگو، استدلال، منطق و تعامل با دنیاست.

به گزارش افکارنیوز ، اسحاق جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه معاون رییس جمهور، رییس و نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، با بیان اینکه" روحیه استقامت، ایستادگی و از خودگذشتگی ملت ایران یادآور شهداست" ، از زحمات حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در دوره خدمت در بنیاد شهید تقدیر و تشکر کرد و افزود: آن طور که روشن است، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، خوشبختانه مورد وسوق مقام معظم رهبری و رییس جمهور هستند که حکم ایشان به عنوان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید ابلاغ شده است و رییس جمهور نیز ایشان را به عنوان رییس بنیاد شهید انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه" دکتر روحانی در مورد برخی افراد که شخصاً به جمع بندی رسیده اند، اصرار داشتند که آقای شهیدی یکی از این افراد بودند" ، گفت: به خاطر اینکه حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از پذیریش این مسئولیت استنکاف می کردند، زمان معرفی ایشان کمی طول کشید اما با اصرار دکتر روحانی، ایشان در نهایت این مسئولیت را پذیرفتند و با حمایتی که مجموعه دولت و مقام معظم رهبری از آقای شهیدی دارند، امیدواریم ایشان بتوانند به خوبی از عهده مسئولیت در بنیاد شهید برآیند.

جهانگیری با بیان اینکه" در هفته دفاع مقدس تا بحال تحلیل های زیادی در مورد دفاع و جنگ شده است" ، اظهار کرد: نکات پر راز و رمز بسیاری از جنگ روشن هنوز نشده است اما ملت ایران در انقلاب اسلامی برگی در تاریخ خود به ثبت رساند که جزو زرین ترین دوران تاریخ ایران است.

وی با اشاره به اینکه" در هشت سال جنگ تحمیلی ملتی تنها اما با اتکا به نیروی لایزال الهی وارد صحنه شد و فرهنگ شهادت را یکبار دیگر تفسیر کرد" ، افزود: جنگ این درس را به دنیا دادکه ملت ایران با تهدید و فشار و جنگ تسلیم نمی شود چون باید با ملت ایران با زبان تکریم و گفت وگو و تعامل صحبت کرد و اگر این روش استفاده شود، با ایران به تفاهم خواهند رسید چون فرهنگ ملت ایران و مسئولان آن فرهنگ گفت وگو، استدلال، منطق و تعامل با دنیاست.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه" رییس جمهور ما از موضع کاملا مقتدرانه با استدلال و منطق، فضای جدیدی به روی دنیا باز کرده است" ، تصریح کرد: اگر دنیا به دنبال حل منطقی مشکلات باشد، فرصتی خوبی برای آنها باز شده است.

جهانگیری با بیان اینکه" امروز دنیا منتظر است تا ببیند رییس جمهور ایران در سازمان ملل چه خواهد گفت و چه اقداماتی خواهد کرد" ، گفت: امیدواریم با عزت و افتخار سفر رییس جمهور دستاوردهای مناسبی برای ملت ایران داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه" خوش بینی مفرط درست نیست" ، توضیح داد: گاهی در فضای اقتصادی کشور احساس می شود با بالارفتن انتظارات مردم، آنها دست به اقدامات اقتصادی می زنند در حالی که نه خوش بینی و نه توقعات را نباید بالا برد؛ البته نباید مأیوس هم بشویم چون با درایت خواهیم توانست از مشکلات عبور کنیم و دولت برنامه های جدی برای حل مشکلات معیشتی مردم تولید کشور و حل تورم دارد.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: با تورم بالای۴۰ درصد و کسری بودجه و همچنین افت واحدهای تولید کشور روبه رو هستیم. با اطمینان می گویم دولت برای همه این بخش ها راهکار مناسب دارد و یکی بعد از دیگری انجام خواهد شد. باید دقت کرد با افزایش خوش بینی ممکن است مردم دست به کارهای اقتصادی بزنند و توقعات به حدی بالا رود که منجر به ایجاد یأس در جامعه شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات