رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به آخرین وضعیت طرح کلان ملی این دانشگاه گفت: طرح هلی کوپتر ۸ نفره ملی در انتظار امضای نهایی است.

به گزارش افکارنیوز ، مجید قاسمی رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به آخرین وضعیت طرح کلان ملی این دانشگاه گفت: در حال حاضر یک طرح کلان ملی توسط این دانشگاه به همراه دانشگاه علم و صنعت و امیرکبیر در حال اجرایی است و آن پلت فروم خودروی ملی است.

وی افزود: مرحله ابتدایی این طرح تمام شده است و در حال ادامه این طرح در فاز بعدی که ساخت نمونه آزمایشگاهی است، هستیم.

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی خاطرنشان کرد: ما در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی مسئولیت ساخت گیربکس این طرح را داریم که پیشرفت خوبی در این زمینه داشته ایم.

قاسمی ادامه داد: امیدوار بودیم طرح های دیگری به دانشگاه خواجه نصیر سپرده شود که یکی از آنها هلی کوپتر ۸ نفره ملی است که به یک امضای نهایی نیاز دارد و دیگری مسئولیت ساخت یک ماهواره بود.

وی در این باره توضیح داد: طرح هلی کوپتر ۸ نفره ملی یا به دلیل نبودن بودجه یا تغیرات مدیریتی هنوز به امضای نهایی نرسیده است.

رئیس دانشگاه خواجه نصی الدین افزود: این طرح قرار بود با همکاری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و شرکت پنها به طور مشترک عملیاتی شود که ما از جانب خودمان تمام موافقت ها و مطالعات ابتدایی را به این شرکت تحویل دادیم و آنها هم تقریبا امور اجرایی این همکاری را به پایان رساندند که در اواسط سال گذشته منتفی شد، در شورای عتف مطرح نشد و الان هم خبری از آن نیست.

قاسمی با بیان اینکه تنها طرحی که در اختیار ماست همان پلت فروم خودرو ملی است، گفت: ما هنوز با سیاست های جدید مانوس نیستیم و نمی دانیم کدام طرحها ادامه پیدا می کند. امیدواریم هر چه زودتر این مساله مشخص شود و به سمت اجرایی شدن این طرحها برویم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات