برنامه کامل سفر ۵ روزه رئیس جمهور به نیویورک منتشر شد.

 به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی که به منظور شرکت در شصت و هشتمین اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است امشب به وقت تهران به عنوان هفتیمن سخنران در مجمع عمومی ایراد سخن خواهد کرد.

امروز رئیس جمهور قبل از برنامه سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ملاقات هایی را با روسای جمهور فرانسه، اتریش و نخست وزیران فیجی و پاکستان خواهد داشت.

همچنین روحانی پس از سخنرانی در مجمع عمومی، مصاحبه ای با شبکه CNN خواهد داشت و ضمن حضور در جلسه رهبران اسلامی، ملاقات با وزیر خارجه آلمان پایان بخش برنامه های روز سه شنبه وی در نیویورک خواهد بود.

رئیس جمهور برنامه های خود در روز چهارشنبه را با جلسه ای با تعدادی از شخصیتهای برجسته رسانه ای آغاز خواهد کرد و در طول روز ضمن مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست و شبکه PBS ملاقات هایی را با دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی، روسای جمهور تونس، لبنان، ترکیه، معاون رئیس جمهور عراق و نخست وزیر اسپانیا خواهد داشت و جلسه با برخی شخصیت های اندیشکده های آمریکایی پایان بخش برنامه های روحانی در روز چهارشنبه است.

رئیس جمهور کشورمان در روز پنج شنبه در نشست مجمع عمومی در زمینه خلع سلاح هسته ای سخنرانی خواهد کرد و ضمن ملاقات هایی با دبیرکل سازمان ملل متحد و نخست وزیر ایتالیا، جلسه ای با اصحاب اندیشه آمریکایی خواهد داشت و در پایان در نشست ایرانیان مقیم آمریکا حضور خواهد یافت.

روحانی در روز پایانی سفر خود به نیویورک (جمعه) در افتتاحیه نشست وزرای جنبش عدم تعهد که با حضور دبیر کل و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می شود، سخنرانی کرده و سپس در ادامه برنامه های خود در کنفرانس مطبوعاتی به سئوالات خبرنگاران پاسخ خواهد داد.

رئیس جمهور ساعت ۱۵ روز جمعه به وقت محلی نیویرک را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

سخنرانی رئیس جمهور امشب از شبکه های اول سیما، خبر، العالم، پرس تی وی، جام جم و هیسبات تی وی به طور زنده پخش خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات