دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه به زودی مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ آغاز می شود گفت: باید قدرت ایران در مذاکرات مورد توجه قرار گیرد و علامت اشتباه به دشمن داده نشود.

به گزارش افکارنیوز ، محسن رضایی عصر سه شنبه در جمع مردم شهرستان لردگان از توابع استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بختیاریها در جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس ایثارگریهای بزرگی را انجام دادند و در شکست دشمنان و عقبروی آنها از مرزهای ایران نقش مهمی داشتند.

وی ادامه داد: دلاوری مردم این دیار در هشت سال دفاع مقدس و پیروزی در نبردها از افتخارات این دیار است.

رضایی در ادامه با اشاره به حضور حماسی مردم در انتخابات، تاکید کرد: حضور حماسی مردم در انتخابات یکبار دیگر قدرت نظام اسلامی ایران را در سراسر جهان نشان داد و پایبندی به ارزشها را برای جهانیان آشکار کرد.

وی گفت: حضور حماسی مردم موجب رضایت و خشنودی رهبر انقلاب شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: من در استان و این شهرستان رای اول انتخابات را کسب کردم و اینجا جا دارد از اعتمادی که به من کردید تشکر کنم و از شما مردم سپاسگذارم.

رضایی تصریح کرد: برنامه های اقتصادی من که در انتخابات ارائه شد بسیار کامل و جامع بود و سالها روی آن کار شده بود ومی توانست بسیاری از مشکلات کنونی از جمله تحریمها را حل کند که این برنامه ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دفاع مقدس سرشار از درس است، عنوان کرد: دفاع مقدس درسهای بزرگی را در دل خود گنجانده است که باید به آنها جامه عمل پوشاند تا مشکلات امروزه کشور حل شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از درسهای بزرگ در هشت سال دفاع مقدس، سیاست خارجی ایران در زمان جنگ است که می توان به صبر حوصله مردم ایران در آزادی خرمشهر و صدور قطع نامه سازمان ملل اشاره کرد که بسیاری از مفاد این قطع نامه به نفع ایران بود.

وی ادامه داد: امروز نیز باید درسهای دفاع مقدس را مورد توجه قرار دهیم ودر سیاست خارجی مورد استفاده قرار دهیم.

رضایی اذعان داشت: به زودی مذاکرات ۵+۱ آغاز می شود و درسهای جنگ در این مذاکرات باید مورد توجه قرار گیرد تا صدمه ای به اقتدار ایران وارد نشود و باید مذاکرات از موضع قدرت انجام شود، یک موقع اقدامی انجام نشود که آمریکاییها به اشتباه فکر کنند ما ضعف داریم و اگر اینگونه فکر کنند بجای اینکه از راه منطق وارد شوند از راه سوء استفاده وارد می شوند و باید قدرت ایران در مذاکرات مورد توجه قرار گیرد تا دشمنان به اشتباه فکر ضعف نکنند و نباید علامت اشتباه به دشمن داده شود.

جوانان بسیاری از مشکلات کنونی کشور را می توانند حل کنند/ ۵۰ درصد امکانات کشور متعلق به تهران است

وی بیان کرد: نیروی بسیار عظیم در کشور جوانان هستند که باید مورد توجه قرار گیرند و به آنها بها داده شود، تا وارد صحنه شوند و خود مشکلات موجود کشور از جمله بیکاری، گرانی و… را حل کنند.

رضایی گفت: جوانان در هشت سال دفاع مقدس توانستند در برابر دو ابر قدرت جهان شوروی و آمریکا بایستند و کاری کردند که دشمن کیلومترها از مرزهای ایران فاصله بگیرد، هم اکنون می توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند و باید به جوانان باور داشته باشیم تا مشکلات کشور حل شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی از درسهای دیگر جنگ عدالت و مساوات بود و در زمان جنگ به صورت مساوی به استانها توجه می شد اما امروز اینگونه نیست و در حدود ۴۰ - ۵۰ درصد امکانات متعلق به تهران است و ۲۰ - ۳۰ درصد امکانات متعلق به سه چهار استان بزرگ و بقیه استانها که در حدود۲۳-۲۴ استان می شوند ازحدود ۲۰ -۳۰ درصد امکانات کشور برخوردار هستند که این عدالت و مساوات نیست و باید این مهم مورد توجه مسئولین قرار گیرد و حل شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات