رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سیاست های کلی نظام در حوزه تعلیم و تربیت، گفت: پرهیز از روزمرّگی و دوری از شتابزدگی در ترسیم دورنما و برنامه ریزی مدوّن، از ضروریات اداره درست آموزش و پرورش است.

به گزارش افکارنیوز ، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاونین و مشاورین این وزارتخانه پیش از ظهر امروز سه شنبه به مناسبت بازگشایی مدارس با آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی دیدار کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار، دانش آموز و معلّم را دو قشر با یک هدف مشترک خواند و اظهارداشت: نتیجه زحمات امروز معلمین، فردایی روشن برای کشور است که دانش آموزان رقم خواهند زد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به سیاست های کلی نظام در ارتباط با آموزش و پرورش گفت: پرهیز از روزمرّگی و دوری از شتابزدگی در ترسیم دورنما و برنامه ریزی مدوّن برای آموزش و پرورش از ضرورت های مدیریتی برای اداره درست آنست و الحمدلله آقای فانی از ابتدای انقلاب اسلامی در جریان مسائل آموزش و پرورش بوده است.

وی با یادآوری برنامه های دولت سازندگی برای آموزش و پرورش و ابداع روش هایی برای مشارکت بیشتر مردم در این امر، افزود: باید از اقیانوس عظیم مردمی برای تعلیم و تربیت فرزندان این مملکت استفاده کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح سؤالاتی درباره مدارس فنی و حرفه ای، مدارس شبانه روزی و مدارس نمونه دولتی و غیرانتفاعی و شنیدن پاسخ های هر یک از معاونین و مسئولین مربوطه، با تأکید بر اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی و اشتراک آن اهداف با آرمان های شهدا و ایثارگران، گفت: آموزش فرزندان ایران که مردمی پیرو مکتب اهل بیت (ع) دارد، یکی از زیربنایی ترین کارهاست و هزینه های آموزش و پرورش، حتی حقوق معلمین هزینه جاری نیست.

آیت الله هاشمی رفسنجانی همزمانی شروع مدارس و هفته دفاع مقدس را به فال نیک گرفت و متذکر شد: باید کودکان، نوجوانان و جوانان را با تاریخ مشعشع دفاع مقدس و نقش دانش آموزان و معلمان شهید در حفاظت از انقلاب آشنا کرد.

در آغاز این دیدار، علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و هر یک از معاونین و مشاورین وی گزارشی از آخرین وضعیت های آموزش و پرورش و مشکلات معلمین و دانش آموزان ارائه کردند.

فانی با تأکید بر اهمیت برنامه ریزی بلندمدت برای تعلیم و تربیت، گفت: سند تحول آموزش و پرورش، جامع سیاست های کلی مجمع تشخیص مصلحت نظام است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات