روسای جمهوری اسلامی ایران و اتریش پیش از ظهر امروز (سه شنبه) به وقت محلی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی بحث وتبادل نظر کردند.

به گزارش افکارنیوز ،   حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران با اشاره به اهمیت توسعه مناسبات همه جانبه ایران و اتریش، گفت: جمهوری اسلامی ایران علیرغم مشکلات چند سال اخیر، پیامهای مثبتی از جانب اتریش دریافت کرده است.

دکتر روحانی در ادامه با بیان اینکه فعالیتهای هسته ای ایران صلح آمیز بوده و در آینده نیز همین طور خواهد بود، گفت: تمامی فعالیتهای جمهوری اسلامی ایران تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد.

رییس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره با تولید، نگهداری و اشاعه سلاح های هسته ای مخالف بوده و معاهدات قانونی در این زمینه را پذیرفته است.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران مخالف هرگونه سلاح نامتعارف از جمله سلاح شیمیایی است، گفت: ایران در موضوع هسته ای همواره در جهت برطرف کردن نگرانی ها تلاش کرده است.

رییس جمهور رفع نگرانی را تنها از طریق گفتگو و تعامل سازنده امکان پذیر دانست و اظهار داشت: تحریم و تهدید در برخورد با ملت ها هرگز قابل پذیرش نبوده و جمهوری اسلامی ایران تحریم های یکجانبه اروپا علیه ملت ایران را در مسیر حل و فصل مسائل مضر و ناکارآمد می داند.

رییس جمهور ضمن اظهار امیدواری از رفع تحریم ها علیه مردم ایران، گفت: تحریم های بانکی و مهمتر از آن تحریم دارو عملی غیرانسانی است.

هان فیشر رییس جمهور اتریش نیز در این دیدار با اشاره به سوابق دیدارهای خود با مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت: اتریش در جهت مرتفع کردن مسائل موجود در روابط ایران با اتحادیه اروپا طی ۶ ماه آینده تلاش خواهد کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات