مقامات کاخ سفید اعلام کردند که دیداری بین حسن روحانی رییس جمهور ایران و باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در روز سه شنبه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل صورت نگرفت.

به گزارش افکارنیوز ، پیش از سفر حسن روحانی، رییس جمهور ایران به نیویورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل گمانه زنی ها درباره احتمال دیدار روحانی با اوباما رییس جمهور آمریکا بالا گرفته بود ولی مقامات دولت آمریکا گفتند که اگرچه طرف آمریکایی پیشنهاد دیدار را داد، هیات ایرانی این پیشنهاد را رد کرد و گفت که انجام این کار در حال حاضر «بسیار پیچیده» است.

به گزارش روزنامه گاردین، یک مقام سازمان ملل در جمع خبرنگارانی که با اوباما همراه بودند، گفت که مقامات دو کشور چندین روز درباره لجستیک «یک دیدار یا برخورد» در سازمان ملل گفت وگو کرده بودند، ولی در پایان «انجام این کار برای مقامات ایرانی بیش از حد پیچیده بود» .

هیات ایرانی بلافاصله اظهارنظری در این زمینه نکرد، ولی شبکه خبری پرس تی وی سرو کردن مشروبات الکلی را دلیل شرکت نکردن هیات ایرانی در مراسم ناهار بان کی مون دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد.

کاخ سفید گفت که نشست روز پنج شنبه بین جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و سایر وزیران خارجه کشورهای عضو ۱+۵ به قوت خود باقی است و هدف از این نشست، از سرگیری مذاکرات درباره برنامه هسته یی ایران است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات