وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه مذاکره به خاطر مذاکره برای ما موضوعیت ندارد، گفت: آمریکا به دور از سوء تفاهم هایی که نظام صهیونیستی برای آنها ایجاد می کند، وارد مذاکره شود.

  سردار حسین دهقان که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در مراسم صبحگاه ستاد وزارت دفاع سخن می گفت، با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و نام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) ، شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی، ایثارگران، جانبازان و آزادگان و به ویژه وزرای دفاع، هفته دفاع مقدس را فرصتی برای نشان دادن راه عزت، شرف و استقلال به ملت ها دانست و اظهار داشت: نظام سلطه، جمهوری اسلامی ایران را به لحاظ ماهیتی نظامی مقابل خود تلقی کرد، چراکه راهبرد اصلی انقلاب اسلامی، نفی حاکمیت طاغوت و مبارزه با استکبار و استبداد بوده و هست.

وی با بیان اینکه نظام سلطه همواره خود را صاحب حق دانسته و تلاش کرده تا مناسبات جهانی را به نفع خود تنظیم کند، انقلاب اسلامی را چالش اصلی غرب توصیف کرد و افزود: موضوع جدا کردن بخش هایی از ایران سطح پایین تجاوز رژیم صدام بود در صورتی که ساقط کردن نظام سیاسی کشور در سطح بالا و مقصود اصلی نظام سلطه بود.

دهقان با تأکید بر اینکه هشت سال دفاع مقدس درسی بزرگ برای متجاوز و حامیان او بود، تصریح کرد: امروز هر گاه دشمنان تصور تجاوز به ایران اسلامی را در ذهن خود تصور می کنند، حتما دوران پرافتخار دفاع مقدس به یادشان می افتد که تعدی به این ملت بزرگ امکانپذیر نیست.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با بیان این نکته مهم که بیداری اسلامی نتیجه الهام بخشی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، گفت: انقلاب اسلامی به همه ملت ها آموخت که می توان بدون اتکا به قدرت های بزرگ و صرفا با تکیه بر داشته ها و اهداف ملی خود در مقابل هر قدرتی ایستاد و پیروز شد.

وی در ادامه با اشاره به نسبت توانمندی های دفاعی امروز با تجربه هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: محدودیت های نظام سلطه در طول جنگ، سرمایه ای بزرگ برای شکوفایی عظیم استعدادهای الهی بوده و هست.

دهقان تأکید کرد: اگر در هشت سال دفاع مقدس ملت ما حماسه دفاعی را خلق کرد، در همان ایام و پس از آن صنعتگران ما توانستند با تولیدات دفاعی، اعتماد ملت را به خود جلب کنند.

عضو شورای عالی امنیت ملی با هشدار نسبت به تحرکات و توطئه های دشمن یادآور شد: لازم است که ما همواره محیط امنیتی مان را تجزیه تحلیل کرده و با شناسایی تحلیل هایی که دشمن در رویارویی با ما در آینده دور و نزدیک دارد، برای داشتن قدرتی برترآفرین، خودمان را مجهز کنیم.

وزیر دفاع با اشاره به تحولات منطقه ادامه داد: باور ما این است که این حرکت شوم، به لطف خدا هیچ گاه به نتیجه نخواهد رسید.

دهقان با اشاره به مذاکره ایران و غرب گفت: این چند قدرت اعلام کرده اند که در موضوع هسته ای آماده مذاکره با ما هستند، البته ملت ایران در گذشته آنها را تجربه کرده و می دانند که غرب قابل اعتماد نیست.

وی اضافه کرد: ملت ما امروز در سطحی از اقتدار قرار دارد که می تواند با رهبری های حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری با اعتماد کامل وارد مذاکره شده و در هر چالشی از خود دفاع کند.

دهقان در همین زمینه با تاکید بر اینکه مذاکره به خاطر مذاکره در این مقطع زمانی برای ما موضوعیت ندارد، گفت: نظام سلطه و در رأس آن آمریکا باید حقوق ملت ایران را در قالب پروتکل ها و موافقتنامه های بین المللی به رسمیت شناخته و در فضایی برابر، بدون هر نوع تحمیل و به دور از سوء تفاهم هایی که نظام صهیونیستی برای آنها ایجاد می کند، وارد مذاکره شود که در این صورت ما هم آماده شفاف سازی هستیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات