صبح امروز سعدون الدلیمی وزیر دفاع عراق با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش افکارنیوز ، دبیر شورای عالی امنیت ملی در این دیدار توسعه خدمات عمومی و تقویت زیرساخت های اقتصادی در عراق را مهم دانست و تصریح کرد، دولت و ملت ایران برای گسترش همکاری ها در سطح راهبردی با عراق در همه زمینه ها آمادگی دارند.

وی افزود؛ ایران و عراق امروز در یک سنگر قرار دارند و با کمک یکدیگر می توانند برای حل مشکلات منطقه ای و بین المللی گام بردارند.

امیر دریابان شمخانی با اشاره به تحولات منطقه، ترویج تروریسم و ناامنی را در راستای تامین منافع نظام سلطه و رژیم صهیونیستی دانست و بر لزوم یکپارچگی دولت ها و ملت های منطقه برای مقابله با بی ثباتی و دخالت بیگانگان تاکید کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی افزود؛ اثبات منطقی و معتدل بودن مواضع ایران را نیازمند تلاش فوق العاده ندانست چرا که اقدامات و بیانات افراطیون سردمداران رژیم صهیونیستی فهم مواضع منطقی ایران را تسهیل نموده است.

علی شمخانی همچنین ضمن محکوم نمودن اقدامات تروریستی صورت گرفته بر علیه شهروندان عراقی و زائران، از اقدام دولت و ملت عراق در پیگیری اخراج اعضای گروهک تروریستی منافقین قدردانی کرد.

در این دیدار سعدون الدلیمی وزیر دفاع عراق نیز با تاکید بر وجود فرهنگ و تمدن مشترک میان دو ملت، خواستار گسترش استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف از جمله سازندگی و مقابله با ناامنی شد.

وی افزود؛ کشورهایی که در عراق و دیگر کشورها آتش افروزی می کنند، خودشان از گرفتار شدن در شعله های این آتش مصون نخواهند بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات