دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به سخنرانی شب گذشته رئیس جمهور در مقر سازمان ملل متحد، گفت: سخنان روز گذشته رئس جمهور در سازمان ملل متحد در راستای شروع یک مفاهمه و گفت و گوی معقول با دنیاست.

به گزارش افکارنیوز ، غلامحسین کرباسچی در ارزیابی اش از سخنان روز گذشته ی حسن روحانی در مقر سازمان ملل متحد، تصریح کرد: به هر حال صحبت های آقای روحانی صحبت هایی بود که در دوران انتخابات و بعد از انتخابات به نحوی بیان کرده بودند و موضوع مهم این است که بیان ایشان مطابق با عرف دیپلماتیک دنیا بود.

وی با بیان این که ایشان در سخنان خود بر اهمیت حفظ منافع ملی تاکید کرده و در این ارتباط کوتاه نیامدند، گفت: ولی نحوه ی بیانشان در این ارتباط، بیانی معقول، منطقی و مطابق با موازین بین المللی بود و قطعا این امر می تواند در راستای تغییر جبهه گیری های غیر منطقی در مقابل ایران تاثیرگذار باشد و جوی که در این ارتباط وجود دارد را تغییر دهد.

وی با بیان این که در طول ۸ سال گذشته متاسفانه از همین تریبون حرف های غیر منطقی و افراطی از سوی برخی از افراد مطرح شده بود و جوی را علیه ایران به وجود آورده بود، تاکید کرد: شکستن این جو و فضا زمان می برد و شاید با یک سخنرانی یا یک سفر و در عرض چند روز آن اتفاقی که مد نظر مردم و خود آقای روحانی است به سادگی رخ ندهد، ولی سخنرانی روز گذشته به عنوان اولین قدم برای تغییر نگاه دنیا و سیاست مداران بین المللی نسبت به ایران مثبت بود.

وی با بیان این که نباید انتظار داشت که تمام مشکلات با یک سخنرانی حل شود گفت: سخنرانی روز گذشته آقای رئیس جمهور در واقع قدم اولی بود برای شروع یک مفاهمه و گفت و گوی معقول با دنیا.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در پایان یادآور شد: نباید اینگونه تصور کرد که نگاه دنیا نسبت به ایران با یک سخنرانی بعد از این همه سوء تفاهم هایی که در سال های گذشته توسط برخی از مسئولان ایجاد شده اصلاح شود، ولی سخنرانی روز گذشته شروع مثبتی در این راستا بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات